Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Śląskie Analiza umowy deweloperskiej Katowice

Analiza umowy deweloperskiej Katowice

Jeśli rozważają Państwo zakup domu lub mieszkania z rynku pierwotnego, przed podpisaniem umowy z deweloperem warto skorzystać z pomocy prawnika od nieruchomości. W Katowicach najlepszym wyborem będzie Lexinvest. 

Rzadko zdarza się, by zabierali Państwo umowy do domu, by na spokojnie je przeczytać. Nawet jeśli tak się dzieje, zagmatwany język prawniczy w jakim napisane są dokumenty i tak jest dla Was niejasny. Czekają i inne pułapki. Czasem pozornie nieznaczący, drobny zapis w umowie może nieść ze sobą bolesne finansowe konsekwencje. 

Jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa? Musi uwzględniać oraz zabezpieczać interesy obu stron transakcji – tak Was – klientów jak i dewelopera. Tymczasem rzeczywistość wygląda zgoła inaczej – proces tworzenia jej należy do dewelopera. A on jako sprzedający rzadko działa uczciwie, dbając jedynie o swoje dobro.

Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzenie umowy deweloperskiej.

Doświadczony radca prawny (Katowice zaufały Magdalenie Durlik-Olszewskiej), wie jak wiele pułapek może zawierać taki dokument. Mogą to być np. nieuzasadnione i nieadekwatne kary umowne czy brak dat ostatecznego oddania budynku czy przepisania na Państwa praw własności.

Nieruchomości - doradztwo prawne Lexinvest

Analiza umów deweloperskich. Katowice wolą się zabezpieczyć 

Jest kilka punktów, które obowiązkowo muszą się znaleźć w umowie i zostać dokładnie opisane/zaznaczone. Co to takiego:

 • dane działki: jej powierzchnia, numer i stan prawny,
 •  opis nieruchomości zawierający:
 1. a) piętro (w przypadku mieszkania), 
 2. b) rzut pomieszczeń,
 3. c) metraż (z podaną techniką mierzenia, możliwym dopuszczalnym błędem w liczeniu, czy dotyczy samego mieszkania czy wlicza się też do niego np. komórka lokatorska albo miejsce parkingowe)
 • cena ostateczna,
 • standard wykończenia (deweloperski, surowy, pod klucz), 
 • warunki wypowiedzenia umowy (kary umowne i ich wysokość),
 • ostateczna data oddania inwestycji, a także przeniesienia praw własności na Państwa jako kupujących. 

Lexinvest jako kancelaria prawna ds. nieruchomości, dokona analizy oraz weryfikacji poprawności wyżej wymienionych zapisów. Zaznaczy, które przepisy muszą być usunięte jako niezgodne z prawem,   stanowiące klauzule abuzywne czy po prostu wyjątkowo niekorzystne dla Was jako klienta. Uściśli wszystkie niejasności. Zaproponuje zapisy chroniące także Państwa interesy, a nie tylko dewelopera.

Dodatkowo sprawdzenie dewelopera: 

 • czy posiada wszystkie pozwolenia na budowę,
 • czy nie ma zaległości podatkowych, etc

także należy do zakresu czynności jakie podejmie radca prawny. 

Katowice dzięki temu będą bezpiecznym miejscem do inwestowania Państwa pieniędzy w nieruchomości. 

Jeśli zajdzie taka potrzeba, Lexinvest może negocjować z deweloperem także inne warunki jak np. harmonogram spłat rat, cenę za metr. 

Kancelaria udzieli też pomocy w rozwiązywaniu wszelkich kwestii spornych powstałych podczas zakupu. 

Właśnie dlatego, że należy zweryfikować wiele dokumentów i aspektów, warto zwrócić się do wykwalifikowanego prawnika - specjalisty w obrocie nieruchomościami. Na każdym etapie zakupu, choć wiadomo – im wcześniej tym więcej Państwa interesów zostanie zabezpieczonych. 

W zależności od wybranego pakietu możecie otrzymać pomoc, która da Wam pełen spokój i komfort w nabywaniu nieruchomości marzeń.