Wersja polska Wersja angielska
3
Jesteś tutaj: Oferta Obsługa prawna firm Obsługa prawna dewelopera

Obsługa prawna dewelopera

Obsługa prawna Dewelopera w procesie budowlanym to kluczowy filar sukcesu każdej inwestycji. Dzięki niej unikniesz pułapek prawnych, oszczędzając nie tylko czas, lecz także pieniądze. Profesjonalne wsparcie prawne gwarantuje także, że Twój projekt będzie w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, co buduje niezachwiane zaufanie inwestorów i daje Ci przewagę na rynku nieruchomości.

Obsługa prawna dewelopera

W czym możemy pomóc?

done
Analiza dokumentacji prawnej

done
Due diligence prawne nieruchomości

done
Kompleksowa organizacja procesu budowlanego

done
Wsparcie prawne w uzyskaniu warunków zabudowy

done
Wsparcie prawne w uzyskaniu pozwolenia na budowę

done
Wsparcia przy przekształceniu gruntu z rolnego na budowlany

done
Sporządzanie i analiza umów

done
Obsługa prawna spółki

done
Przygotowanie kompletu umów i dokumentacji pod sprzedaż Lokali

done
Wsparcie prawne przy budowie na obszarach szczególnej ochrony

done
Prowadzenie postępowań administracyjnych

done
Prowadzenie postępowań cywilnych

Obsługa Inwestycji deweloperskiej

Obsługa Inwestycji deweloperskiej

Obsługa prawna inwestycji deweloperskiej przez kancelarię adwokacką Lex Invest to klucz do sukcesu w dynamicznym świecie nieruchomości. Kancelaria nie tylko zapewnia ochronę przed wszelkim ryzykiem prawnym, ale także przedstawia możliwe zagrożenia i szanse w procesie inwestycyjnym. Dzięki temu Deweloper może skoncentrować się na rozwoju projektu, będąc przekonanym, że jest on zgodny z przepisami prawa. Dodatkowo, kancelaria może pomagać w rozwiązywaniu ewentualnych sporów, minimalizując ryzyko i zapewniając stabilność inwestycji.

Cennik

Stała obsługa prawna dla firm - pakiet srebrny Pełna obsługa prawna podmiotu prawa handlowego, we wszystkich dziedzinach prawnych do 5 godzin miesięcznie. Dowiedz się więcej 1200 zł + VAT Skontaktuj się
Stała obsługa prawna dla firm - pakiet złoty Pełna obsługa prawna podmiotu prawa handlowego, we wszystkich dziedzinach prawnych do 10 godzin miesięcznie. Dowiedz się więcej 2300 zł + VAT Skontaktuj się
Stała obsługa prawna dla firm - pakiet diamentowy Pełna obsługa prawna podmiotu prawa handlowego, we wszystkich dziedzinach prawnych do 20 godzin miesięcznie. Dowiedz się więcej 4400 zł + VAT Skontaktuj się

Nasze osiągnięcia

attach_money

Wspieraliśmy prawnie klientów w Inwestycjach wartych wspólnie ponad 1 mld zł

apartment

Ponad 10 000 przeanalizowanych umów inwestycyjnych (w tym deweloperskich, z generalnym wykonawcą itp.)

map

Wspieramy prawnie klientów w realizacji inwestycji na terenie całej Polski (16 województw)

FAQ

1. Czy można prowadzić budowę w strefach ochronnych?+

Wszystko zależy od tego o jakiej strefie ochronnej myślimy. Dodatkowo czy dany obszar został objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Przy analizie takiego obszaru należy mieć na względzie obowiązujące przepisy, w tym rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Każda sytuacja wymaga indywidualnej analizy prawnej.

2. Nie jestem rolnikiem czy mogę kupić grunt rolny i zacząć na nim budowę?+

Można pod warunkiem, że grunt rolny został przeznaczony pod zabudowę. W innym wypadku należy pozyskać warunki zabudowy indywidualnie (w drodze decyzji w trybie administracyjnym). Jednakże rekomenduje się dokonanie wcześniejszej analizy klasy gruntu.

3. Jak zacząć proces inwestycyjny?+

W pierwszej kolejności rekomenduję się rozważenie sposobu prowadzenia działalności (czy spółka z o.o., czy jednoosobowa działalność gospodarcza), następnie warto wyszukać grunt i go przekształcić na budowlany. Należy wybrać generalnego wykonawcę i otworzyć rachunki powiernicze. W całym procesie rekomenduje się korzystanie ze wsparcia prawnego.

4. Jak ustanowić dostęp do drogi publicznej?+

Istnieje kilka sposobów ustanowienia dostępu do drogi publicznej, w sytuacji, gdy dana działka takowego nie posiada. Pierwszym najłatwiejszym jest ustanowienie służebności w formie aktu notarialnego. Ten sposób jest jednak możliwy, jedynie w sytuacji, gdy właściciel nieruchomości obciążonej jest zgodny z właścicielem nieruchomości władnącej. W innym wypadku pozostaje droga postępowania sądowego.

5. Czy zawsze muszę zakładać rachunek powierniczy?+

Rachunek powierniczy otwarty lub zamknięty Deweloper musi założyć w sytuacji, gdy będzie realizował budowę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, tzn. wtedy, gdy budynek jeszcze nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie, a osoby fizyczne finansują jego budowę.

CASE STUDY

Do kancelarii Lex Invest zgłosił się klient będący właścicielem działki:

  • w strefie chronionego krajobrazu,
  • bez dostępu do drogi publicznej,
  • bez uzbrojenia w media

z zapytaniem czy jest możliwe uzyskanie dla niej warunków zabudowy dla domów jednorodzinnych pod inwestycję deweloperską. Klient nie miał wiedzy czy w ogóle można na działce wybudować choć jeden dom. Godził się na to, że powstanie na niej (jeśli w ogóle) maksymalnie 5 domów (działka o powierzchni 3500 h). Działka znajduje się w strefie ochronnej w tej sytuacji należy pamiętać o licznych ograniczeniach, dlatego nawet przy większym obszarze jej wykorzystanie może być znacznie mniejsze.

Po szczegółowej analizie Kancelaria podjęła się prac i w kilka miesięcy ustanowiła:

  • dostęp do drogi publicznej, 
  • uzbroiła działkę we wszystkie media,
  • przedstawiała projekt zgodny z przepisami prawa uwzgledniający 70 domów mieszkalnych.

Teren został zagospodarowany pod dużą inwestycję deweloperską. 

Przykład pokazuje, że przy odpowiedniej obsłudze prawnej można rozpocząć inwestycje nawet w pozornie najmniej rokujących miejscach. 

Case Stydy - inwestycja

Adres

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi w Warszawie

Telefon

Zadzwoń: 795-846-132

Email

biuro@lexinvest.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
9.00 - 17.00
Sobota - Niedziela:
nieczynne

Opinie

Polityka opinii
Zadzwoń: 795-846-132
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas: 795-846-132
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 1 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lexinvest doradztwo prawne Magdalena Durlik-Olszewska (ul. Wronia 45 lok. 175, 00-870 Warszawa) danych podanych w formularzu w celu odpowiedzi na zgłoszenie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności

795-846-132

biuro@lexinvest.pl

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa

SOCIAL MEDIA

NA SKRÓTY

OFERTA