Wersja polska Wersja angielska
3
Jesteś tutaj: Oferta Analiza umów Analiza umowa o zarządzanie nieruchomością

Umowa o zarządzanie nieruchomością

Umowa o zarządzanie nieruchomością jest umową zawieraną pomiędzy właścicielem a zarządcą nieruchomości, który zostaje upoważniony do zarządzania i administrowania danym obiektem. Jest to umowa regulująca relację pomiędzy stronami w zakresie zarządzania, utrzymania i eksploatacji nieruchomości.

Z uwagi na specjalistyczną wiedzę umowę o zarządzanie nieruchomością powinien sporządzić prawnik od nieruchomości. Adwokat specjalizujący się w prawie od nieruchomości jest w stanie ochronić interes swojego klienta poprzez staranne sformułowanie klauzul umownych. Mając na względzie specyfikę nieruchomości i jej zarządzania, prawnik może dostosować umowę do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta, zapewniając ochronę przed potencjalnym ryzykiem i konfliktami.

Sporządzanie umowy o zarządzanie nieruchomością wymaga dokładności i precyzji. Prawnicy od nieruchomości są w stanie skrupulatnie uwzględnić wszystkie istotne elementy, takie jak obowiązki zarządcy, prawa i obowiązki właściciela, warunki finansowe czy postanowienia dotyczące rozwiązania umowy. Dzięki temu umowa jest kompletna i niezawierająca niejasności, minimalizując ryzyko późniejszych sporów. Ponadto Prawnicy od nieruchomości są odpowiedzialni za zgodność umowy z aktualnymi przepisami prawa. 

Skontaktuj się

adwokat nieruchomosci

Jak analizujemy umowę? PRZYKŁAD

Robimy komentarze bezpośrednio w umowie. Zobacz jak wygląda przykładowa strona analizowanej przez nas umowy:

Otrzymasz też czytelny i zrozumiały raport z podsumowaniem wszystkich naszych uwag:

Dlaczego analiza prawna umowy sporządzona przez Kancelarię Lex Invest jest lepsza od konkurencji?

 1. Szczegółowa analiza CAŁEJ umowy.
 2. Przedstawienie uwag do umowy w jej treści.
 3. Ukazanie w raporcie danej uwagi z dokładnością co do paragrafu, ustępu i punktu.
 4. Wskazanie w raporcie na jakiej stronie znajduje się dana uwaga w umowie.
 5. Prosty i zrozumiały język.
 6. Szybkie i łatwe odszukanie uwag naniesionych przez prawnika.
 7. Dodajemy propozycje zmian w treści umowy.
 8. W cenie pakietu dodajemy do umowy uwagi Klienta językiem prawniczym.

Pobierz fragment umowy

nieruchomosci prawnik

Umowa o zarządzanie nieruchomością – wykorzystanie

Umowa o zarządzanie nieruchomościami przydaje się w różnych sytuacjach i dla różnych typów nieruchomości. Wskazać należy m.in.:

 1. Nieruchomości  komercyjne - Umowa o zarządzanie nieruchomościami jest często stosowana w przypadku nieruchomości komercyjnych, takich jak biurowce, centra handlowe, hotele czy magazyny. Właściciele tych nieruchomości często powierzają zarządzanie profesjonalnym firmom lub zarządzającym, którzy mają doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w tym zakresie.
 2. Wspólnoty mieszkaniowe - w przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych, umowa o zarządzanie nieruchomościami jest często zawierana między zarządcą a wspólnotą mieszkaniową. Zarządca odpowiada za utrzymanie i zarządzanie nieruchomością, w tym np. utrzymanie czystości, konserwację i naprawy, rozliczanie opłat czy obsługę administracyjną.
 3. Nieruchomość wynajmowana - Właściciele nieruchomości, którzy wynajmują swoje mieszkania, domy lub lokale użytkowe, mogą również skorzystać z umowy o zarządzanie nieruchomościami. Zarządca nieruchomości może również być odpowiedzialny za znalezienie najemców, przeprowadzenie procedury wynajmu, obsługę umów najmu, windykację należności, utrzymanie nieruchomości itp.
 4. Inwestycje deweloperskie – przy dużych inwestycjach deweloperskich, umowa o zarządzanie nieruchomościami może być używana w celu zarzadzanie już powstałym obiektem. W sytuacji, gdy nabywcy jeszcze nie zawiązali wspólnoty. W takiej sytuacji deweloper (po wcześniejszym uzyskaniu zgody nabywców) powołuje zarządcę na określony czas, najczęściej do czasu zawiązania się wspólnoty przez mieszkańców.

Umowa o zarządzanie nieruchomością jest przydatna w przypadku różnych typów nieruchomości i sytuacji, gdzie właściciele chcą powierzyć zarządzanie profesjonalnym firmom lub zarządcą, aby zagwarantować odpowiednie utrzymanie, zarządzanie finansowe i reprezentowanie ich interesów. W celu zachowania bezpieczeństwa warto powierzyć sformułowanie takiej umowy prawnikowi od nieruchomości, który jest na bieżąco z aktualnymi przepisami prawa.  

Skontaktuj się

Co zyskujesz przy analizie umowy współpracując z kancelarią adwokacką Lex Invest:

done

Wiedzę przedstawioną w czytelny sposób w dwóch komplementarnych dokumentach

done

Pewność, że zostałeś możliwie najlepiej zabezpieczony w transakcji

done

Bezpieczeństwo w nierównym starciu z Deweloperem/ Przedsiębiorcą/ Spółką/ Wykonawcą

done

Kompleksową obsługę – po wcześniejszym ustaleniu kancelaria może w Twoim imieniu przejąć pieczę nad całym procesem.

done

Bezpośredni kontakt z prawnikiem specjalizującym się w branży nieruchomościowej.

done

Pełne zaangażowanie profesjonalisty, w każdą sprawę angażujemy się na 100%

O mnie

O mnie

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Pomagam firmom i prywatnym inwestorom w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o ich bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowy i wskazując na możliwe zagrożenia w całym procesie inwestycyjnym.

Skontaktuj się ze mną   Więcej o mnie

Adres

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi w Warszawie

Telefon

Zadzwoń: 795-846-132

Email

biuro@lexinvest.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
9.00 - 17.00
Sobota - Niedziela:
nieczynne

Opinie

Polityka opinii
Zadzwoń: 795-846-132
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas: 795-846-132
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 1 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lexinvest doradztwo prawne Magdalena Durlik-Olszewska (ul. Wronia 45 lok. 175, 00-870 Warszawa) danych podanych w formularzu w celu odpowiedzi na zgłoszenie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności

795-846-132

biuro@lexinvest.pl

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa

SOCIAL MEDIA

NA SKRÓTY

OFERTA