Wersja polska Wersja angielska
3
Jesteś tutaj: Oferta Analiza umów Umowa najmu

Umowa najmu

Umowa najmu to umowa, która reguluje stosunki pomiędzy właścicielem nieruchomości (wynajmujący) a osobą, która wynajmuje tę nieruchomość (najemca). W Polsce umowa najmu jest regulowana Kodeksem cywilnym i może być zawierana zarówno na czas określony, jak i nieokreślony.

Umowa najmu nieruchomości lub pomieszczenia na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie. W razie niezachowania tej formy przepisy prawa wskazują, że taka umowa zawarta jest na czas nieoznaczony.

Analiza umowy najmu mieszkania

Analiza umowy najmu przez Kancelarię Adwokacką Lex Invest może być bardzo pomocna, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych umów, które zawierają wiele szczegółowych zapisów i klauzul. Kancelaria Adwokacka Lex Invest posiada doświadczenie oraz wiedzę prawniczą, której brak może skutkować podpisaniem umowy niekorzystnej dla przyszłego najemcy/ wynajmującego.

Warto poświęcić czas na dokładne przeanalizowanie umowy i zwrócenie uwagi na kilka kluczowych kwestii, w szczególności:

 1. Opis nieruchomości – powinien zawierać dokładną lokalizacji nieruchomości wraz z numerem księgi wieczystej, Sprawdźmy, czy wymienione są wszystkie pomieszczenia, w tym także piwnice, strych czy garaże, jeśli są one wliczone w wynajem. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na ewentualne ograniczenia dotyczące sposobu użytkowania mieszkania, np. zakaz palenia czy trzymanie zwierząt.
 2. Warunki najmu – należy zwrócić uwagę na termin rozpoczęcia i zakończenia najmu (czy umowa przewiduje możliwość jego przedłużenia), czynsz oraz opłaty dodatkowe.
 3. Kary umowne – np. w przypadku nieprzestrzegania warunków najmu.
 4. Warunki odstąpienia od umowy – szczególnie w sytuacji, gdy umowę zawieramy na czas określony.

Skontaktuj się

magdalena prawnik od nieruchomosci

Jak analizujemy umowę? PRZYKŁAD

Robimy komentarze bezpośrednio w umowie. Zobacz jak wygląda przykładowa strona analizowanej przez nas umowy:

Otrzymasz też czytelny i zrozumiały raport z podsumowaniem wszystkich naszych uwag:

Dlaczego analiza prawna umowy sporządzona przez Kancelarię Lex Invest jest lepsza od konkurencji?

 1. Szczegółowa analiza CAŁEJ umowy.
 2. Przedstawienie uwag do umowy w jej treści.
 3. Ukazanie w raporcie danej uwagi z dokładnością co do paragrafu, ustępu i punktu.
 4. Wskazanie w raporcie na jakiej stronie znajduje się dana uwaga w umowie.
 5. Prosty i zrozumiały język.
 6. Szybkie i łatwe odszukanie uwag naniesionych przez prawnika.
 7. Dodajemy propozycje zmian w treści umowy.
 8. W cenie pakietu dodajemy do umowy uwagi Klienta językiem prawniczym.

Pobierz fragment umowy

prawnik od nieruchomosci

Umowa najmu okazjonalnego

Właścicielem mieszkania, które może zostać wynajęte w najmie okazjonalnym jest osoba fizyczna. Taka osoba nie może prowadzić działalności w zakresie wynajmowania lokali. Umowa zawierana jest na czas określony, nie dłuższy jednak niż 10 lat. Dla tego typu umowy charakterystyczne jest to, że załącza się do niej:

 1. oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy,
 2. wskazanie przez najemcę innego lokalu, w którym będzie mógł zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu;
 3. oświadczenie właściciela lokalu lub osoby posiadającej tytuł prawny do lokalu o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy.

Skontaktuj się

Co zyskujesz przy analizie umowy współpracując z kancelarią adwokacką Lex Invest:

done

Wiedzę przedstawioną w czytelny sposób w dwóch komplementarnych dokumentach

done

Pewność, że zostałeś możliwie najlepiej zabezpieczony w transakcji

done

Bezpieczeństwo w nierównym starciu z Deweloperem/ Przedsiębiorcą/ Spółką/ Wykonawcą

done

Kompleksową obsługę – po wcześniejszym ustaleniu kancelaria może w Twoim imieniu przejąć pieczę nad całym procesem.

done

Bezpośredni kontakt z prawnikiem specjalizującym się w branży nieruchomościowej.

done

Pełne zaangażowanie profesjonalisty, w każdą sprawę angażujemy się na 100%

Umowa najmu instytucjonalnego

W przeciwieństwie do umowy najmu okazjonalnego tutaj właścicielem nieruchomości jest podmiot profesjonalnie zajmujący się wynajmem lokali. Ten podmiot musi prowadzić działalność w tym kierunku. Umowa w tym przypadku zawierana jest na czas oznaczony. Do umowy najmu instytucjonalnego lokalu załącza się oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy.

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy to jednostronne oświadczenie woli, w którym strona informuje drugą o decyzji o zakończeniu umowy i określa datę, do której umowa obowiązuje.

Wypowiedzenie umowy najmu może zostać złożone przez najemcę lub wynajmującego. Istnieją jednak określone warunki, które należy spełnić przed złożeniem wypowiedzenia umowy. W przypadku najmu na czas oznaczony, umowa co do zasady kończy się po upływie określonego terminu. W przypadku najmu na czas nieoznaczony (w zależności od umowy), może być wypowiedziana przez jedną ze stron, z zachowaniem określonego okresu wypowiedzenia.

Wypowiedzenie umowy najmu może być skomplikowane i często wymaga pomocy prawnika. Dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, warto dokładnie przeanalizować umowę najmu i skonsultować się z ekspertem z Kancelarii Adwokackiej Lex Invest, aby uniknąć nieporozumień i późniejszych problemów.

Skontaktuj się

postepowanie cywilne
O mnie

O mnie

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Pomagam firmom i prywatnym inwestorom w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o ich bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowy i wskazując na możliwe zagrożenia w całym procesie inwestycyjnym.

Skontaktuj się ze mną   Więcej o mnie

prawo nieruchomosci

Wzór umowy najmu

Umowa najmu nieruchomości jest jednym z kluczowych dokumentów prawnych w dziedzinie nieruchomości. Precyzyjne określenie jej warunków tj. praw i obowiązków zarówno wynajmującego jak i najemcy gwarantuje bezpieczne dla obu stron użytkowanie nieruchomości. Właśnie dlatego korzystanie z profesjonalnego wzoru umowy najmu jest niezwykle ważne dla wszystkich stron umowy.

Kancelaria Adwokacka Lex Invest oferuje swoim Klientom sporządzenie aktualnego z obowiązującym ustawodawstwem wzoru umowy najmu. Prawnicy od nieruchomości pracujący w Kancelarii przygotowali szczegółowy i kompleksowy dokument, który zapewni bezpieczeństwo i ochronę prawa podczas transakcji najmu.

Umowy sporządzone przez profesjonalistów z Kancelarii Lex Invest gwarantują:

 1. Bezpieczeństwo transakcji,
 2. Zamieszczenie istotnych klauzul,
 3. Zgodność z przepisami prawa,
 4. Jasne i zrozumiałe warunki,
 5. Profesjonalne wsparcie.

Warto wybrać profesjonalny i zgodny z obowiązującymi przepisami wzór umowy najmu w tym celu, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo transakcji. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wzoru umowy zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu.

Skontaktuj się

Adres

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi w Warszawie

Telefon

Zadzwoń: 795-846-132

Email

biuro@lexinvest.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
9.00 - 17.00
Sobota - Niedziela:
nieczynne

Opinie

Polityka opinii
Zadzwoń: 795-846-132
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas: 795-846-132
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 1 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lexinvest doradztwo prawne Magdalena Durlik-Olszewska (ul. Wronia 45 lok. 175, 00-870 Warszawa) danych podanych w formularzu w celu odpowiedzi na zgłoszenie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności

795-846-132

biuro@lexinvest.pl

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa

SOCIAL MEDIA

NA SKRÓTY

OFERTA