Wersja polska Wersja angielska
Jesteś tutaj: Oferta Doradztwo prawne

Doradztwo prawne

Dobry prawnik od nieruchomości - profesjonalne porady prawne

Przed zakupem mieszkania lub domu, warto zadbać o szczegółowe informacje dotyczące wybranej nieruchomości.
Często bierzemy pod uwagę jej podstawowe cechy, takie jak:

 • lokalizacja,
 • wygląd budynku,
 • metraż,
 • funkcjonalność pomieszczeń,
 • otoczenie,
 • cena,
 • osobiste wrażenie.

Znalezienie idealnej oferty, nie jest łatwym zadaniem. Gdy już się zdecydujemy, wówczas w pierwszej kolejności oglądamy mieszkanie. Następnie przeprowadzamy proces negocjacji, ustalamy wstępne warunki transakcji, staramy się o ewentualny kredyt i finalizujemy transakcje. Wydaje się proste? Niestety często takie nie jest.

Oprócz widocznych cech nieruchomości, bardzo ważne są informacje prawne z nią powiązane. Im szybciej uda się pozyskać wszystkie potrzebne informacje, tym przebieg całego procesu okaże się łatwiejszy. W takim przypadku warto od razu skorzystać z profesjonalnej usługi jaką jest doradztwo prawne. Porady prawne pomogą uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji, kosztownych błędów, a także zaoszczędzić czas i zminimalizować stres powstały w wyniku gromadzenia potrzebnej dokumentacji czy nieznajomości prawa.

Skontaktuj się

magdalena reverse

adwokat warszawa

Pomoc prawna w zakupie nieruchomości - w czym pomogą porady prawne?

Prawnik niezwłocznie poprosi kupującego o udostępnienie niezbędnych dokumentów. Jeśli nie posiada ich wszystkich, wówczas pomoże w ich zgromadzeniu.
Co jest najistotniejsze podczas zakupu nieruchomości?

Sprawdzenie sytuacji prawnej mieszkania

Gdy kupujący skorzystał z kredytu hipotecznego, dana nieruchomość będzie stanowiła zabezpieczenie dla banku na wypadek niewypłacalności.
W przypadku rynku wtórnego zdarza się, że właściciele nie mają pełnej wiedzy co do jej faktycznego stanu prawnego. Szczególnie jeśli kupili ją dawno temu, przebudowali znacząco (czego nie zgłosili), otrzymali w spadku (i są np. współwłaścicielami z innymi osobami fizycznymi).

Podstawowym źródłem wiedzy o stanie prawnym jest księga wieczysta. Prawnik znając jej numer ustali właścicieli, ewentualne ograniczenia, roszczenia lub obciążenia hipoteczne.

Skontaktuj się

Zapoznanie się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub z wydanymi warunkami zabudowy

Takie dokumenty pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, np.:

 • na działce może być tylko zabudowa jednorodzinna (a Kupujący chcieli np. postawić jeszcze garaż na samochody dostawcze i wybudować sklep),
 • tuż przed tarasem z ładnym widokiem, ma powstać magazyn dyskontu spożywczego.

Posiadanie aktualnych dokumentów

Przykładowo: wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków, dokumentacji projektowej, zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami, podatkami czy o osobach zameldowanych w mieszkaniu.

W przypadku rynku pierwotnego, warto m.in.:

 • sprawdzić dewelopera i jego zaległości podatkowych,
 • dokładnie przeanalizować i dokonać weryfikacji umowy deweloperskiej pod względem klauzul abuzywnych, zapisów działających na niekorzyść Kupującego, zgodności z literą prawa,
 • upewnić się o poprawności zapisów dotyczących metrażu, ceny, kar umownych, warunków rozwiązania umowy.

Pomoc prawna w zakupie nieruchomości przez doświadczonego prawnika gwarantuje analizę i weryfikację wszystkich wymienionych wyżej punktów, a dodatkowo także np. skuteczne przeprowadzenie negocjacji lub reprezentowanie w przypadku sporu.

Skontaktuj się

postepowanie cywilne
O mnie

O mnie

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Pomagam firmom i prywatnym inwestorom w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o ich bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowy i wskazując na możliwe zagrożenia w całym procesie inwestycyjnym.

Skontaktuj się ze mną   Więcej o mnie

warszawa adwokat

Porady prawne - doradztwo prawne w zakresie nieruchomości

Gdy umowa deweloperska lub umowa sprzedaży nieruchomości okaże się wadliwie skonstruowana, koszty takich błędów mogą być znaczące. Nie wspominając już o stresie i straconym czasie. Dlatego też warto skorzystać z doradztwa dobrego, doświadczonego prawnika od nieruchomości. Pomoc prawna w zakupie nieruchomości może okazać się bezcenna.

Dobry prawnik od nieruchomości wskaże, o co w szczególności warto zadbać przed zakupem mieszkania lub domu. Pomoże również wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie podatkowe i właściwie oceni bezpieczeństwo całego procesu.

Skontaktuj się

Prawnik od nieruchomości Warszawa - KONTAKT

Adres

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi w Warszawie

Telefon

Zadzwoń: 795-846-132

Email

biuro@lexinvest.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
9.00 - 17.00
Sobota - Niedziela:
nieczynne

Opinie

Polityka opinii
Zadzwoń: 795-846-132
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas: 795-846-132
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 12 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lexinvest doradztwo prawne Magdalena Durlik-Olszewska (ul. Wronia 45 lok. 175, 00-870 Warszawa) danych podanych w formularzu w celu odpowiedzi na zgłoszenie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności

795-846-132

biuro@lexinvest.pl

ul. Wronia 45
00-444 Warszawa

SOCIAL MEDIA

NA SKRÓTY

OFERTA