Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Dolnośląskie Analiza umowy deweloperskiej Wrocław

Analiza umowy deweloperskiej Wrocław

Umowę deweloperską, zwaną także umową przedwstępną, możemy określić projektem późniejszego aktu notarialnego. Kiedy zamierzamy nabyć nieruchomość, potrzebne są do tego odpowiednie przygotowania, ale przede wszystkim – środki na zakup. Rzadko zdarza się więc, aby do zawarcia umowy docelowej (związanej z zapłatą) doszło w trybie natychmiastowym.

Zagrożenia przy kupnie nieruchomości

Kupno nieruchomości wiąże się z dużym nakładem finansowym, a co za tym idzie z odpowiedzialnością. Konsekwencje decyzji będziemy ponosić latami (w przypadku kredytu). Dlatego warto zwrócić uwagę czy umowa deweloperska została napisana:

  • zrozumiale
  • przepisy są zgodne z prawem, i nie będą działać na naszą niekorzyść
  • czy zawiera tzw. kruczki prawne

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa prawnego kupując nieruchomość na terenie Wrocławia?

Duże miasto to wiele budowanych dopiero co nieruchomości. To też stare budynki, często z zawikłaną historią własności. Kompetentny prawnik, posiadający doświadczenie w zakresie prawna na rynku nieruchomości, będzie wiedzieć jak czytać sporządzone (dla obu rodzajów) akty. Doradzi co można negocjować, wytłumaczy zawiłości, pomoże uniknąć ewentualnych konsekwencji prawnych oraz ekonomicznych. Jedną z najczęstszych nieścisłości, jest różnica w metrażu podanym przez dewelopera, a metrażem końcowym – prawnik sprecyzuje te zapisy.

Zapewne słyszeliście o zatrważających przeoczeniach przy podpisywaniu kontraktu ze sprzedającym. W skrajnych sytuacjach osiedle nie powstaje (a my zostajemy z kredytem), albo nieruchomość obciążona jest na setki tysięcy lub ma skomplikowane prawo własności.

Szczególnie w takich przypadkach, wydatki przeznaczone na doradztwo prawne przy zawieraniu umowy deweloperskiej we Wrocławiu są nieporównywalnie niższe, od prawdopodobnych konsekwencji finansowych.

Weryfikacja umowy deweloperskiej – specjalista we Wrocławiu

Istnieje idealne rozwiązanie na niepewność i stres związany z nabyciem mieszkania/domu od dewelopera/osoby prywatnej. Jest nim decyzja o sprawdzeniu umowy deweloperskiej. Wrocław i jego mieszkańcy mogą liczyć na fachową pomoc z Lexinvest.

Warto zaznaczyć, że właścicielka kancelarii (doktor prawa), ukończyła dodatkowo psychologię, co ma wpływ na kontakty z ludźmi oraz zrozumienie ich potrzeb.

W czym dodatkowo pomoże? Choćby w poznaniu opinii konserwatorskiej (w przypadku starego budynku), oceny oddziaływania na środowisko naturalne, w analizie ksiąg wieczystych (które obejmuje umowa).

W pędzie codziennego życia, stawienie się u notariusza, bywa problematyczne. Zadaniem radcy prawnego (w takiej sytuacji) jest również reprezentowanie interesu klienta.

Analiza umowy deweloperskiej Wrocław

Analiza umowy deweloperskiej w Lexinvest (dla Wrocławia), odbywa się jeszcze przed złożeniem podpisów – pomoże to uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych z nabyciem nieruchomości. W zależności od pakietu opcji pomocy jest kilka. Oszczędź sobie stresu i skontaktuj się już dziś!