Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Łódzkie Analiza umowy deweloperskiej Sieradz

Analiza umowy deweloperskiej Sieradz

Analiza umowy deweloperskiej jest niezbędna, jeśli planujesz zakup nieruchomości od dewelopera będącego jeszcze w budowie. Reguluje najważniejsze kwestie dotyczące tego, jak będzie wyglądała inwestycja, budynek, lokal i późniejsza eksploatacja. Jest też jedną z najbardziej skomplikowanych umów, a kupujący jest narażony na największe ryzyko. W takich sytuacjach warto postawić na sprawdzenie umowy deweloperskiej przez prawnika. W końcu mowa tutaj o dużych pieniądzach.

Należy zwrócić uwagę na dwie kwestie.

Po pierwsze, nabywca nie ma żadnych praw do nieruchomości będącej przedmiotem umowy deweloperskiej. Prawo to może mu przyznać dopiero późniejsza umowa przenosząca prawo własności. Umowa deweloperska zobowiązuje go do zawarcia takiej umowy z nabywcą, co jest uzależnione od realizacji projektu inwestycyjnego. 

Po drugie, terminem “umowa deweloperska” określa się jedynie umowy, które zobowiązują dewelopera do zrealizowania określonego przedsięwzięcia i zawarcia z nabywcą umowy przenoszącej własność nieruchomości lub domu wybudowanego w ramach tego przedsięwzięcia. Umowa ta nakłada na dewelopera obowiązek przeniesienia własności domu lub mieszkania, które ma być wybudowane.

Sprawdzenie umowy deweloperskiej przez prawnika

Znawca prawa specjalizujący się w obrocie nieruchomościami zagwarantuje rzetelne sprawdzenie umowy deweloperskiej i analizę umowy. Będzie w stanie wskazać wszelkie potencjalnie szkodliwe zapisy. Zwraca uwagę na klauzule niedozwolone. Sprawdzi umowę pod kątem jej zgodności z prawem. Umowa może również zawierać postanowienia dotyczące kar za naruszenie warunków umowy, np. jeśli deweloper nie usunie lub nie jest w stanie usunąć stwierdzonych usterek i nie dotrzymuje ustalonych terminów.

Weryfikacja umowy kupna nieruchomości w Sieradzu

Weryfikacja umowy kupna nieruchomości z deweloperem może być skomplikowana i warto zlecić to specjaliście.  W tym przypadku może pomóc sprawdzenie umowy deweloperskiej przez prawnika.  Podpowie Ci też, jak weryfikować umowę kupna nieruchomości, punkt po punkcie które mogą okazać się dla Ciebie niekorzystne.  Umowa deweloperska, prospekt infromacyjny i inne dokumenty to przede wszystkim dokumentacja prawna. Umowa jest najważniejszym dokumentem. Zawiera ona wszystkie zobowiązania zarówno nabywcy, jak i dewelopera. Umowa powinna być dokładnie przeanalizowana przez doświadczonego prawnika.