Wersja polska Wersja angielska
Jesteś tutaj: Blog Najczęstsze pułapki stosowane przez deweloperów

Najczęstsze pułapki stosowane przez deweloperów

  1. Niejasno określona cena – umowa często przewiduje, że cena może ulec zmianie po dokonaniu ostatecznego pomiaru nieruchomości;
  2. Niejasno określony metraż mieszkania -metraż po dokonaniu ostatecznego pomiaru może się zwiększyć lub zmniejszyć;
  3. Brak możliwości odstąpienia od umowy lub wskazanie tylko jednego przypadku;
  4. Nie określenie przez dewelopera precyzyjnie końcowego terminu przeniesienia własności nieruchomości.

Aby skutecznie zabezpieczyć się przed zawarciem umowy m.in. z powyższymi postanowieniami warto wybrać dobrego prawnika od nieruchomości, który dokładnie zweryfikuje umowę. Prawnik zapewni bezpieczeństwo zakupu nieruchomości, tak aby nabywca mógł spać spokojnie.

Deweloper - opinie

Weryfikacja opinii o deweloperze, zawartych np. na forach internetowych jest bardzo dobrym pomysłem, który powinno się zrealizować jeszcze przed zakupem nieruchomości. Na takich forach najczęściej spotykamy krytykę na temat dewelopera, ale też można znaleźć merytoryczne komentarze. Wskazane są często inwestycje nieudane i problemy kupujących np. z odzyskaniem swoich straconych środków. Warto mieć tę wiedze, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo zakupu. Zdarza się też tak, że na forach internetowych kupujący omawiają pułapki deweloperów, w które sami wpadli ostrzegając tym samym przyszłych nabywców. Znajomość opinii o deweloperze może okazać się bezcenna i może uchronić przyszłych nabywców przed ewentualną utratą oszczędności.

Warto dokładnie zweryfikować dewelopera, a opinie o nim wskazane m.in. w Internecie mogą zmniejszyć ryzyko nabycia nieudanej inwestycji. Taka wiedza jest dobrym uzupełnieniem dokładnie zweryfikowanych warunków umowy deweloperskiej przez prawnika od nieruchomości. Nabywca jest wówczas chroniony podwójnie z jednej strony ma większą wiedzę o samym inwestorze, a z drugiej zna wszelkie zagrożenia zawarte w umowie deweloperskiej.

Warunki umowy deweloperskiej

Bezpieczeństwo zakupu nieruchomości może zagwarantować dobra weryfikacja warunków umowy deweloperskiej. Umowa deweloperska musi zawierać określone elementy, do których należy między innymi określenie stron, miejsca oraz datę zawarcia umowy. Istotnym elementem, którego obecność weryfikuje dobry prawnik od nieruchomości jest cena nabycia prawa własności nieruchomości, określenie kar umownych oraz np. możliwość odstąpienia od umowy i zwrotu zadatku kupującemu w sytuacji, gdy ten nie otrzyma kredytu hipotecznego.

Bezpieczeństwo zakupu nieruchomości może zagwarantować jedynie prawnik od nieruchomości. Warto zainwestować w dobrego, który nie tylko zweryfikuje warunki umowy deweloperskiej i wskaże pułapki dewelopera, ale także zaproponuje nowe korzystniejsze rozwiązania.

Dobry prawnik od nieruchomości

Czym charakteryzuje się dobry prawnik od nieruchomości? Przede wszystkim powinien płynnie poruszać się w prawie nieruchomościowym. Jest to bardzo rozległa wiedza, ponieważ jest zawarta nie tylko w Kodeksie cywilnym, ale także w ustawach specjalnych takich jak ustawa o gospodarce nieruchomościami, prawo budowlane lub ustawa o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Musi to być osoba godna zaufania i uczciwa, ponieważ powierzany jest jej bardzo często cały dorobek życia.

O autorze

O autorze

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Pomagam firmom i prywatnym inwestorom w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o ich bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowy i wskazując na możliwe zagrożenia w całym procesie inwestycyjnym.

Skontaktuj się ze mną   Więcej o mnie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował wpisu Najczęstsze pułapki stosowane przez deweloperów.

Bądź pierwszy i Dodaj komentarz

Zadzwoń: 795-846-132