Wersja polska Wersja angielska
Jesteś tutaj: Blog Ile kosztuje due diligence ? 

Ile kosztuje due diligence ? 

Celem procesu due diligence nieruchomości jest umożliwienie potencjalnemu kupującemu lub inwestorowi zapoznanie się ze wszystkimi wadami zarówno prawnymi jak i fizycznymi nieruchomości. Dzięki szczegółowej weryfikacji dokumentów związanych z nieruchomością kupujący ma szanse poznać zagrażania płyną z transakcji.

Koszt due diligence nieruchomości może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar i skomplikowanie transakcji, dostępność dokumentów i informacji oraz liczba osób zaangażowanych w proces. Cena due diligence i samego audytu zależna jest od ilości pracy prawników ds. nieruchomości. Może wynieść od kilku tysięcy złotych w przypadku lokali mieszkalnych do kilkudziesięciu w przypadku lokali komercyjnych.

Due diligence nieruchomości obejmuje szereg różnych działań, w tym analiza dokumentów prawnych, takich jak akt własności, mapy, plany zagospodarowania przestrzennego i inne.

Due diligence nieruchomości jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym, dlatego najlepiej te czynności powierzyć kancelarii adwokackiej specjalzującej się w tego typu usługach. Taką Kancelarią Adwokacką jest Lexinvest. Koszt due diligence jest jednorazowym kosztem, który pozwoli na uniknięcie potencjalnych problemów, stresów i strat finansowych w przyszłości.


Skontaktuj się

adwokat warszawa
O autorze

O autorze

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Pomagam firmom i prywatnym inwestorom w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o ich bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowy i wskazując na możliwe zagrożenia w całym procesie inwestycyjnym.

Skontaktuj się ze mną   Więcej o mnie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował wpisu Ile kosztuje due diligence ? .

Bądź pierwszy i Dodaj komentarz

Zajrzyj do sklepu

Zadzwoń: 795-846-132