Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Blog

Blog

Jaki status prawny mają działki ROD
09:05, dnia 15 luty 2023r.

Jaki status prawny mają działki ROD

Rodzinne Ogrody Działkowe, zwane również działkami ROD, to specyficzny rodzaj nieruchomości, który przeznaczony jest do indywidualnej rekreacji i uprawy roślin przez rodziny i osoby indywidualne.

Kto jest właścicielem działki o nieustalonym stanie prawnym?
16:20, dnia 13 luty 2023r.

Kto jest właścicielem działki o nieustalonym stanie prawnym?

Kto jest właścicielem działki o nieustalonym stanie prawnym? To pytanie jest często zadawane przez osoby, które zamierzają nabyć nieruchomość lub chcą uzyskać informacje na jej temat. Niestety, w przypadku działek o nieustalonym stanie prawnym odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

Kary umowne w umowach deweloperskich
12:53, dnia 20 lipiec 2022r.

Kary umowne w umowach deweloperskich

Kary umowne są formą odszkodowania dla nabywcy, regulowaną przez art. 483 § 1 kodeksu cywilnego. Zgodnie z zapisem, naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego, następuje przez zapłatę określonej sumy (właśnie kary umownej).

Nowa ustawa deweloperska
15:11, dnia 12 grudzień 2021r.

Nowa ustawa deweloperska

Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego tzw. ustawa deweloperska lub ustawa o deweloperach jest obecnie obowiązującym aktem normatywnym. Przedmiotowa ustawa o umowie deweloperskiej zostanie zastąpiona nową ustawą deweloperską zawierającą szereg zmian, które zostaną wskazane w niniejszym artykule. 

Umowa rezerwacyjna mieszkania
16:30, dnia 29 listopad 2021r.

Umowa rezerwacyjna mieszkania

Umowa rezerwacyjna mieszkania to najczęściej pierwszy dokument, jaki kupujący mieszkanie będzie musiał podpisać w biurze nieruchomości. Co ważne, treść umowy rezerwacyjnej nie jest określona przez przepisy prawa czy kodeks cywilny – strony takiej umowy (to jest najczęściej kupujący i sprzedający) w zasadzie mogą dowolnie sformułować jej przepisy. 

Cesja umowy deweloperskiej
15:30, dnia 08 listopad 2021r.

Cesja umowy deweloperskiej

Czym jest cesja oraz czym jest umowa deweloperska oraz najważniejsze czy jest możliwe sporządzenie cesji umowy deweloperskiej?

Następna strona

Opinie

Zadzwoń: 795-846-132