Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Sekcje na stronie głównej Oferta Inwestycje w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości

#prawnik od nieruchomości #kancelaria prawna nieruchomości #dobry prawnik od nieruchomości

15:20, dnia 23 czerwiec 2021r.
Kategoria:Oferta
802
0

Rynek nieruchomości w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Tym bardziej zagadnienia prawne z nim związane. Przepisy dotyczące nieruchomości są bardzo rozległe i znajdują się w wielu aktach prawnych. Dotykają nie tylko gałęzi prawa cywilnego, ale także prawa administracyjnego. Co więcej, z doświadczenia mogę powiedzieć, że dobrych prawników od nieruchomości nie ma w Polsce wielu.

Każda inwestycja jest inna. Przed jej rozpoczęciem konieczne jest poznanie wszystkich aspektów prawnych związanych z jej zakupem lub z uwarunkowaniami procesu inwestycyjnego na danej działce. Niezbędne jest załatwienie wszelkich formalności prawnych i uzyskanie decyzji w jak najszybszym możliwym czasie. Każdy dzień zwłoki może bowiem okazać się dużą stratą finansową dla inwestora.

Prawo nieruchomości wymaga szczególnej wiedzy fachowej jaką może zagwarantować jedynie wykwalifikowany, dobry prawnik od nieruchomości. W sprawach wymagających współpracy z innymi fachowcami, w celu zapewnienia kompleksowości usług kancelaria prawna nieruchomości współpracuje z notariuszami, doradcami finansowymi i rzeczoznawcami majątkowymi.

Kancelaria prawna nieruchomości LexInvest oferuje pełną obsługę prawną w zakresie m.in.:

  • nabycia nieruchomości (przeniesienia prawa własności);
  • pozyskania i analizy niezbędnych w procesie inwestycyjnym dokumentacji/ decyzji;
  • analizy stanu prawnego nieruchomości z rynku wtórnego;
  • regulacji stanów prawnych nieruchomości;
  • wsparcia prawnego w przypadku konfliktu z deweloperem;
  • procesu wywłaszczeń i odszkodowania z nim związanego;
  • analizy podatkowej związanej z nieruchomościami;
  • postępowania o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości;
  • podziału działek;
  • uregulowania treści ksiąg wieczystych zgodnie z rzeczywistym stanem prawnym

W ofercie kancelarii prawnej nieruchomości LexInvest znajdują się także porady prawne z zakresu nieruchomości, analizy umów deweloperskich, przedwstępnych, przeniesienia prawa własności.

Audyt prawny nieruchomości

Audyt prawny nieruchomości (ang. due diligence) jest procesem szczegółowej analizy dokumentacji dotyczącej stanu prawnego nieruchomości i opinii rzeczoznawców. Jest to także proces gromadzenia informacji niezbędnych do analizy przez prawnika od nieruchomości. Jej celem jest określenie ewentualnego ryzyka związanego z nabyciem nieruchomości. Dobry prawnik od nieruchomości potrafi nie tylko wskazać te ryzyka, ale także zaproponować sposób ich minimalizacji.

Kancelaria prawna nieruchomości ma w swojej ofercie także audyty prawne nieruchomości wskazujące jakie ryzyka mogą towarzyszyć inwestorowi przy nabyciu nieruchomości.

Podmioty usług kancelarii prawnej nieruchomości

Usługi skierowane są nie tylko do podmiotów obrotu gospodarczego (deweloperów, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych, wspólnot mieszkaniowych), ale także do indywidualnych osób prywatnych szukających pomocy przy inwestycjach lub przy nabyciu nieruchomości dla własnych celów mieszkaniowych.

Prawnik od nieruchomości

Prawnik od nieruchomości musi charakteryzować się szeroką wiedzę nawiązującą do wielu zbiorów norm prawnych. Dobry prawnik od nieruchomości potrafi łączyć cechy dedukcji, analitycznego myślenia i wyciągania logicznych wniosków. Takimi cechami charakteryzują się prawnicy w kancelarii Lexinvest. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie wpierać klientów w inwestycjach w nieruchomości.

Konsultacje prawne 15:00, dnia 23 czerwiec 2021r.
Analizy dokumentów 15:05, dnia 23 czerwiec 2021r.