Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Sekcje na stronie głównej Oferta Konsultacje prawne

Konsultacje prawne

#konsultacje prawne #konsultacje prawne i finansowe #pomoc prawna #porady prawne cena

15:00, dnia 23 czerwiec 2021r.
Kategoria:Oferta
867
0

Jedną z podstawowych usług, jakie oferuję swoim Klientom, są konsultacje prawne. Bardzo często są to również konsultacje prawne i finansowe. Tego typu pomoc prawna jest bardzo popularna wśród moich klientów. Poniżej przedstawię najczęstsze pytania związane z konsultacjami oraz podpowiem, jak się do nich właściwie się przygotować.

Ile czasu trwa konsultacja?

Standardowo jest to 45 min. Jeżeli jednak sprawa jest bardziej skomplikowana – porada prawna może trwać dłużej. Uprzedzam wtedy wcześniej Klienta, że będziemy potrzebować więcej czasu.

Jak zapisać się na konsultację?

Najlepiej wysyłając maila na adres: biuro@lexinvest.pl, podając planowany termin oraz kontakt do siebie.

W jaki sposób przygotować się do konsultacji?

Przed konsultacją zawsze proszę o opisanie w mailu stanu faktycznego sprawy oraz przesłanie wszystkich dokumentów. Aby przygotować się do konsultacji, wcześniej muszę dokonać analizy prawnej stanu faktycznego i prawnego nieruchomości.

Czy konsultacje odbywają się online czy w biurze?

Najczęściej są do konsultacje online. Przed terminem spotkanie przesyłam wcześniej w mailu link do spotkania online. Instalowanie dodatkowego oprogramowania nie jest konieczne. Jeżeli jednak zależy Ci na osobistym spotkaniu – oczywiście zapraszam. Moja kancelaria mieście się przy ul. Wroniej 45 w Warszawie.

Jaka jest cena konsultacji?

Cena konsultacji (45 min.) to 250 PLN netto (307,50 PLN brutto). Po konsultacji przesyłam rachunek (osoby fizyczne) lub fakturę VAT.

Czy w ramach konsultacji wchodzi również analiza dokumentów?

W podstawowym zakresie tak. Jeżeli natomiast dokumentów jest sporo lub stan prawny jest skomplikowany i wymaga dłuższej analizy – informuję o tym wcześniej Klienta. Konsultacja nie obejmuje natomiast sporządzenia raportu z analizy umowy – te dostępne są w odrębnych pakietach.

Co uzyskam dzięki konsultacji?

Konsultacja służy rozwiązaniu konkretnego problemu prawnego. Często takim rozwiązaniem jest wskazanie Klientowi, co może w tej konkretnej sytuacji zrobić. Jakie działania mają szanse powodzenia, a z jakich raczej warto zrezygnować. Na jakie przepisy warto się powołać w rozmowie z deweloperem lub drugą stroną umowy, jakich argumentów warto użyć.

Jakie są przykładowe tematy konsultacji?

Ostatnio udzielałam porad prawnych przykładowo w takich sprawach:

  1. Mieszkanie, które odebrałam od dewelopera, ma wady. Wady te odkryłam już po dokonaniu odbioru lokalu. Co mogę zrobić?
  2. Planuję zakup dział, na której chcę postawić dom. W księdze wieczystej znajduję się zapis, którego nie rozumiem. Czy taki zapis jest dla mnie niebezpieczny?
  3. Zawarłem umowę najmu na 3 lata. Czy mogę ją wcześniej rozwiązać?
  4. Deweloper opóźnia się z rozpoczęciem budowy kolejnego etapu. Umowa nie wskazuje precyzyjnie terminów kolejnych etapów, jednak może być spore opóźnienie. Jak rozmawiać z deweloperem, jakie pismo przygotować?
  5. Chcę kupić nieruchomość za granicą. Jak najkorzystniej podatkowo powinnam ten zakup potem rozliczyć?
Inwestycje w nieruchomości 15:20, dnia 23 czerwiec 2021r.