Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Oferta Kooperatywa mieszkaniowa Kooperatywa mieszkaniowa Gdańsk

Kooperatywa mieszkaniowa Gdańsk

Kooperatywa mieszkaniowa to forma organizacji, w której grupa osób (co najmniej 3) decyduje się na wspólną inwestycję wybudowania budynku mieszkalnego. W ramach kooperatywy każdy członek posiada udziały w Inwestycji i każdy może o niej decydować.

Członkowie kooperatywy mogą w przyszłości również samodzielnie zarządzać tak wybudowanym budynkiem mieszkalnym. Członkowie wybierają wspólnotę, która odpowiada za codzienne zarządzanie nieruchomością oraz podejmuje decyzje w sprawach związanych z jej użytkowaniem. W ramach kooperatywy mieszkańcy mogą korzystać z mieszkań lub domów, ale jednocześnie ponoszą koszty związane z utrzymaniem i remontami nieruchomości.

Wspólna inwestycja, a w przyszłości także możliwy zarząd nieruchomością mieszkalną daje członkom większą kontrolę nad kosztami i decyzjami związanymi z ich mieszkaniem, niż w przypadku wynajmu. Często kooperatywy mieszkaniowe powstają w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych społeczności, które nie mają dostępu do tradycyjnych źródeł finansowania lub chcą uniknąć wysokich kosztów wynajmu czy kupna nieruchomości na wolnym rynku. W tym miejscu warto podkreślić, że kooperatywy mają dostęp do bardzo preferencyjnych warunków kredytowania w BGK.

Skontaktuj się

O mnie

O mnie

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Pomagam firmom i prywatnym inwestorom w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o ich bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowy i wskazując na możliwe zagrożenia w całym procesie inwestycyjnym.

Zobacz więcej

Ustawa o kooperatywie mieszkaniowej Gdańsk

Ustawa z dnia 4 listopada 2022 r. o kooperatywach mieszkaniowych oraz zasadach zbywania nieruchomości należących do gminnego zasobu nieruchomości w celu wsparcia realizacji inwestycji mieszkaniowych przewiduje m.in. ułatwienie ubiegania się o finansowanie w BGK, ułatwienie dostępu do gminnych nieruchomości gruntowych, może obejmować co najmniej trzy osoby fizyczne, a nie przedsiębiorstwa zawierające umowę kooperatywy mieszkaniowej lub umowę spółki cywilnej. Niewątpliwą korzyścią funkcjonowania ustawy jest ograniczenie kosztów powstawania budynków mieszkalnych oraz zwiększenie dostępności mieszkań. Dzięki wspólnej pracy wszystkich jej członków cena inwestycji jest znacznie niższa w porównaniu do konkurencyjnych nieruchomości deweloperskich.

Doradztwo prawne przy kooperatywie mieszkaniowej w Gdańsku

Kooperatywy mieszkaniowe są regulowane przez przepisy prawa, a ich funkcjonowanie wiąże się z licznymi kwestiami prawno-organizacyjnymi, finansowymi oraz administracyjnymi. W związku z tym istnieją Kancelarie Adwokackie specjalizujące się w doradztwie prawnym w zakresie kooperatyw mieszkaniowyc. Taką Kancelarią Adwokacką jest LexInvest. LexInvest pomaga w rozwiązywaniu wszelkich kwestii prawnych związanych z funkcjonowaniem kooperatywy, w tym m.in. w zakresie regulaminów, umów, podziałów nieruchomości, wynajmu lokali czy spraw związanych z członkostwem w kooperatywie. LexInvest specjalizuje się w tej dziedzinie i z powodzeniem świadczy usługi doradztwa prawnego na rynku Gdańskim.

Skontaktuj się

Kooperatywa mieszkaniowa

Kooperatywa mieszkaniowa Warszawa

Kooperatywa mieszkaniowa Wrocław

Kooperatywa mieszkaniowa Łódź

Kooperatywa mieszkaniowa Kraków

Kooperatywa mieszkaniowa Poznań

Adres

Główna siedziba: ul. Górnośląska 2, 00-444 Warszawa
Zadzwoń i zapytaj o nasze usługi Twoim mieście.

Telefon

Zadzwoń: 795-846-132

Email

biuro@lexinvest.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 13.00

Opinie

Zadzwoń: 795-846-132