Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Prawnik od nieruchomości Małopolskie Prawnik od nieruchomości Tarnów

Prawnik od nieruchomości Tarnów

Radca prawny nieruchomości - dobry prawnik w Warszawie

Początki bywają trudne

Kiedy jesteście Państwo dziećmi, trudno Wam wyobrazić sobie opuszczenie domu rodzinnego, aby rozpocząć samodzielne życie. Sytuacja zmienia się o 180 stopni gdy dorastacie i stajecie się zbuntowanymi nastolatkami. Wtedy najchętniej od razu wyprowadzilibyście się od ciągle wszystko kontrolujących rodziców. Natomiast dopiero jako dorośli (choć pobudki macie już inne), zaczynacie wdrażać nastoletni plan w życie. 

Na start często wyprowadzacie się na studia do akademika, bądź wynajętego pokoju. Kiedy nauka na uczelni dobiega końca, „chcąc nie chcąc” musicie się wyprowadzić z akademika i znaleźć „bardziej dorosłe” mieszkanie. Najpóźniej na etapie zakładania własnej rodziny, odpowiedzialnie byłoby posiadać własne mieszkanie lub dom. 

Bezpieczne inwestycje

Czy można pogodzić odpowiedzialność za rodzinę i inwestowanie dużych sum pieniędzy? Pytanie powinno brzmieć „jak”. Teraz sytuacja na rynku nieruchomości jest dużo bardziej komfortowa, niż przed 2012 rokiem (kiedy to została wprowadzona ustawa chroniąca Państwa jako klienta przed bankructwem i niewypłacalnością dewelopera). Chociaż prawo to obowiązuje już od wielu lat, wciąż nieuczciwi deweloperzy starają się je obejść dla większego zysku. 

Czym zajmuje się prawnik? Tarnów nieruchomości lubi mieć pod kontrolą 

Poza ceną, lokalizacją i wielkością mieszkania, powinniście Państwo przede wszystkim zwrócić uwagę na jego stan prawny. Można go zweryfikować zaglądając do księgi wieczystej oraz oczywiście umowy kupna tudzież wynajmu. Nie znacie się na tym? Od tego macie nas – Lexinvest.

„Przecież umowę podpisuje się u notariusza” Nie jesteście jedynymi, którzy myślą w ten sposób. Wielu klientów liczy na to, że notariusz „wyłapie” niekorzystne dla nich punkty w umowie. Dlaczego miałby to robić? Jest bezstronną osobą, która ma dopilnować aby prawomocnie podpisano dokument. Nie jego zadaniem jest zbadanie czy umowa jest dla Was dobra. 

Niestety, każdy dba o swój interes, dlatego Państwo chcąc zabezpieczyć swoją inwestycję, powinniście albo: 

  • zgłębić nauki prawne 
  • wynająć specjalistę w zakresie prawa obrotu nieruchomościami. 

„Wystarczy czytać to, co się podpisuje”. Tak, jeśli rozumie się język, w którym dokument jest napisany. Wtedy owszem - tyle wystarczy. Ale... Pisma urzędowe nie są pisane przyjaznym laikowi językiem. A jeśli chodzi o dokumenty czy umowy, w bardzo skomplikowanym temacie jakim jest prawo obrotu nieruchomościami, często prawnicy niespecjalizujący się w tej dziedzinie nie podejmują się analizy. Czytanie ze zrozumieniem to faktycznie bardzo ważna umiejętność, ale w tym przypadku niezbędna jest także znajomość tematu, którą posiada dobry prawnik od nieruchomości. Tarnów wie, że na takiego może liczyć w kancelarii Lexinvest.  

Umowa

To o nią toczy się zazwyczaj całe zamieszanie. To właśnie w tym dokumencie spisane są wszystkie zobowiązania kupującego i sprzedającego, szczegóły przedmiotu zakupu i prawa. Jest mieczem obusiecznym, ponieważ skonstruowana pod dewelopera, działa na jego korzyść, ale po poprawkach kancelarii tak już nie będzie. Dlatego warto wynająć usługę prawnika. Tarnów ds. nieruchomości nie znajdzie lepszych niż Lexinvest. Mając po swojej stronie prawników jakich możecie znaleźć w Lexinvest - kancelarii prawnej ds. nieruchomości, Tarnów (a właściwie Państwo - jego mieszkańcy), będziecie spać spokojnie, inwestując swoje ciężko zarobione pieniądze.