Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Prawnik od nieruchomości Dolnośląskie Prawnik od nieruchomości Wałbrzych

Prawnik od nieruchomości Wałbrzych

Kancelaria prawna w Warszawie - dobry specjalista ds. nieruchomości

Statystyczny Polak nie interesuje się prawem ponad to, co musi wiedzieć by na co dzień funkcjonować w jego granicach. Oczywistym jest, że ma niewielkie szanse z deweloperem, który wykorzysta każdą lukę i nieścisłość, aby na tym zyskać. Korzysta on (deweloper) z Państwa nieznajomości prawa, a robi to mając za sobą co najmniej kilku prawników. 

Dlatego warto byście się Państwo zabezpieczyli. Jak? Wykupując usługę prawnika. Wałbrzych ds. nieruchomości ma najlepszą pomoc w postaci kancelarii Lexinvest. Tym sposobem jeszcze przed podpisaniem umowy, macie szansę uniknąć nieprzyjemności wynikających z niedopatrzeń i nieznajomości tematu. Co więcej minimalizujecie ryzyko długiej i kosztownej batalii sądowej (bo właśnie tak często kończą się spory ze sprzedającymi mieszkania). Bo choć umowa podpisywana jest u notariusza, to jako bezstronny, nie ma obowiązku i interesu w tym, aby wskazywać niekorzystne dla kupującego punkty.

Cechy dobrego prawnika od nieruchomości. Wałbrzych poznaje Lexinvest

Rynek nieruchomości rozwija się bardzo prężnie. Tym samym prawo obrotu nieruchomościami również szybko się zmienia. Przepisy porządkują wszystkie kwestie związane ze sprzedażą, zakupem, wynajmem, dlatego ich znajomość jest niezbędna u prawnika specjalizującego się w temacie. 

A jaka jest najlepsza kancelaria prawna ds. nieruchomości? Wałbrzych wie, że zaufać warto jedynie wyróżniającym się na tym polu znawcom prawa z wieloletnim doświadczeniem, czyli kancelarii Lexinwest 

Dokładnie znamy nieuczciwe sztuczki deweloperów, do których zaliczają się m.in.:

  • różnice w powierzchni określonej w umowie, a rzeczywistym stanem,
  • zbyt wysokimi karami umownymi dla kupującego/ wynajmującego, 
  • podnoszeniem cen w trakcie wynajmu/sprzedaży, 
  • możliwością rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym. 

Czy warto zatrudnić specjalistę - prawnika ds. nieruchomości? Wałbrzych nie ma wątpliwości, że tak 

Zakup pierwszego domu lub mieszkania, to bardzo duża inwestycja i tyle samo stresu z nią związanego. Często jest przełomem, który symbolicznie rozpoczyna nowy etap życia. Wiążą się z nim takie wydarzenia jak: wyprowadzka z domu rodzinnego, zawarcie (lub rozpad) małżeństwa, pojawienie się nowego członka rodziny, zmiana miejsca pracy itp. 

Oprócz takich dylematów jak: lokalizacja, powierzchnia, liczba i rozmieszczenie pokoi, sąsiedztwo i okolica, warto zadbać również (jeśli nie przede wszystkim) o kwestie prawne. 

Pomimo faktu że w 2012 roku wprowadzono prawo chroniące kupujących, nadal są deweloperzy chcący omijać prawo.  

Czym zajmuje się prawnik od nieruchomości?

Najpierw specjalista prawa sprawdza dewelopera, a dokładniej jego wypłacalność, obecność w rejestrze dłużników i regularność w składaniu zeznań podatkowych oraz czy nie prowadzi się przeciwko niemu postępowania upadłościowego. 

Głównym zadaniem każdego prawnika jest analiza i weryfikacja umowy, z której otrzymacie Państwo szczegółowy raport. Będzie on zawierał oznaczenia punktów, które według nas są dla Was niekorzystne. Standardem jest od kilku do kilkunastu punktów w raporcie, kiedy umowa jest naprawdę zła, bywa ich nawet kilkadziesiąt. 

Najważniejszym dokumentem dotyczącym nieruchomości jest księga wieczysta. To na jej podstawie prawnik od nieruchomości pozyskuje wszelkie informacje dotyczące obciążeń hipotecznych, pozwolenia na budowę i każdej innej informacji prawnej. 

Zdarzają się sytuacje, w których nieruchomość jest na tak wczesnym etapie budowy (albo jest dopiero planem), że nie posiada jeszcze numeru księgi wieczystej. Nie jest to absolutnie powód do niepokoju. Prawnik w naszej kancelarii skomplementuje inne dokumenty, na podstawie których sprawdzi jej stan prawny. A Państwo zyskają spokój ducha.