Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Prawnik od nieruchomości Warmińsko-Mazurskie Prawnik od nieruchomości Elbląg

Prawnik od nieruchomości Elbląg

Kancelaria prawna w Warszawie - dobry specjalista ds. nieruchomości

Niektórzy z Państwa z „łatwością” mogą pozwolić sobie na przeznaczenie kilkuset tysięcy złotych (lub więcej) na zakup nieruchomości, podczas gdy inni odkładają na niego latami. A i tak kończą z wieloletnim kredytem.

Jeśli nie znacie się Państwo na prawnej stronie inwestycji, nie rozumiecie żargonu w którym napisana jest umowa lub po prostu chcecie „spokojnie spać” (nie bojąc się o swoje zainwestowane pieniądze), najpraktyczniejszym i jednocześnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pomoc, którą oferuje dobry prawnik od nieruchomości. Elbląg zdaje się tutaj na wiedzę kancelarii Lexinvest.

Jak zmniejszyć ryzyko inwestycyjne?

Niestety każda inwestycja niesie za sobą ryzyko. Dokładne sprawdzenie (analiza i weryfikacja) dokumentów, przez osobę która ma odpowiednie wykształcenie, znacznie je natomiast minimalizuje. 

Prawoznawca skrupulatnie prześledzi wszelkie umowy, prospekty, etc., powiązane z nieruchomością oraz deweloperem. Dzięki tej procedurze będzie Państwu znany stan prawny budynku (np. czy nie jest poręczeniem pod kredyt właściciela - dewelopera). Sprawdzi także obecność sprzedającego w krajowym rejestrze dłużników i regularność w odprowadzaniu podatków. 

Dlaczego to takie ważne? Do 2012 roku, deweloperzy mieli prawdziwy raj na ziemi. Mimo swojej niewypłacalności, sprzedawali kolejne mieszkania. W efekcie gdy firma zbankrutowała, klienci nie dostawali ani mieszkań ani (z powrotem) pieniędzy, więc często zostawali z ogromnymi długami.  

Nieuczciwe praktyki deweloperów

Na szczęście w 2012 roku (dokładnie 12 kwietnia), uchwalono ustawę chroniącą nabywców przed nieuczciwymi praktykami deweloperskimi. Chociaż już nie na taką skalę, oszustwa nadal są praktykowane. Wśród nich znajdują się np:

  • brak informacji na temat planów zagospodarowania przestrzennego. Tu mają miejsce sytuacje, w których wprowadzacie się Państwo do ładnej, zielonej okolicy, a po roku rozpoczyna się budowa jakiejś fabryki pod waszymi oknami. Plany dotyczące jej postawienia istniały od lat, ale deweloper zataił tę informację, w obawie przed utratą klientów. Takich sytuacji można uniknąć, uważnie studiując plany inwestycyjne w regionie (na nadchodzące lata).
  • deweloper obiecujący mieszkanie w pobliżu węzła komunikacyjnego… który jeszcze nie powstał. 
  • przeliczanie metrażu mieszkania w taki sposób, aby w umowie był większy niż w rzeczywistości. 
  • stosowanie zawyżonych kar, 
  • zakazy i nakazy bez uzasadnienia prawnego…

To tylko najpopularniejsze nieuczciwe praktyki sprzedających, a istnieje jeszcze wiele innych. Wszystkie dostrzeże w umowie prawnik. Elbląg ds. nieruchomości ma warszawski Lexinvest.

Klient w starciu z deweloperem

Kancelaria prawna nieruchomości dla Elbląga, zweryfikuje i przeanalizuje wszystkie dokumenty, pod kątem uczciwości i korzyści dla Państwa jako kupujących. 

Chcemy wyrównać szanse pomiędzy deweloperem, za którym często stoi sztab prawników, a Państwem - kupującym. 

Chociaż spotkanie (Państwo - deweloper) odbywa się u notariusza, to w jego kwestii jest przypilnować tylko prawomocnego podpisywania umowy, a nie czy jest ona dla Was dobra. Jako osoba bezstronna, nie może wnikać w niuanse i rozstrzygać dla kogo jest korzystniejsza. 

Po weryfikację umowy i wszelkie inne sprawy związane z nieruchomościami, zapraszamy do kancelarii LEXINVEST.