Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Prawnik od nieruchomości Mazowieckie Prawnik od nieruchomości Płock

Prawnik od nieruchomości Płock

Radca prawny nieruchomości - dobry prawnik w Warszawie

Duża inwestycja = duże zmiany. Małżeństwo lub jego rozpad, zatrudnienie lub awans, narodziny nowego członka rodziny, zmiana miejsca zamieszkania... Najczęściej właśnie w takich sytuacjach podejmowana jest przez Państwa decyzja, o kupnie własnego mieszkania. Takie zobowiązanie oznacza rozpoczęcie kolejnego rozdziału w życiu, a jak wiadomo - początki zazwyczaj nie są łatwe. Tym bardziej, jeśli za tego typu zakup „zabieracie się” po raz pierwszy.

Co zazwyczaj brane jest pod uwagę przy wyborze nieruchomości? Jakie elementy decydują?

Przede wszystkim szalenie istotna jest lokalizacja: ruchliwe miasto, a może spokojniejsze przedmieścia? Warto rozważyć swoją mobilność oraz dostęp i jakość transportu publicznego (w przypadku braku własnego samochodu). 

Powierzchnia – jak dużo jej potrzebujecie? Czy w przyszłości planujecie dzieci, zwierzęta, gościć pod swoim dachem rodzinę i przyjaciół? Ważna jest dla Państwa przestrzeń (wyższy czynsz, większe opłaty np. za ogrzewanie), czy  wolicie kameralny kącik?

Okolica za oknem – zielony krajobraz, czy miejski gwar? Dzielnica zamieszkana przez osoby z dziećmi czy wręcz przeciwnie – osiedle studentów bądź seniorów?

Jak z dostępem do szpitala, przychodni, szkoły? Czy sklepy są w najbliższej okolicy? Zadajcie sobie pytanie jak blisko macie do tych najważniejszych punktów, rozważając zakup nieruchomości. Obecnie „patodeweloperzy” często budują osiedla pośrodku niczego i bez żadnej infrastruktury.

Kancelaria prawna ds nieruchomości. Płock ma Lexinvest

Teoretycznie po odpowiedzi na wszystkie powyższe kwestie powinno być już Państwu łatwiej. Zostało obejrzenie mieszkania na żywo, podpisanie umowy. Po drodze ewentualna pożyczka. Jak to w życiu bywa, sprawy niestety lubią się pokomplikować.

Przede wszystkim musicie znać stan prawny nieruchomości. Czasami stanowi ona zabezpieczenie dla banku pod kredyt właściciela (lub dewelopera). W momencie w którym przestaje on spłacać raty – tracicie dach nad głową. Wszystkie informacje o nieruchomości są wpisane do księgi wieczystej. Są sytuacje, kiedy właściciel takowej nie posiada, jednak dobry prawnik od nieruchomości (Płock pomocy szuka w Lexinvest), zaradzi  także w tej sprawie. 

Na pewno kojarzycie Państwo te opowieści, w których rodzina wprowadziła się do ładnego domu w spokojnej leśnej okolicy, a po roku rozpoczęła się tam budowa autostrady. Czy można uniknąć tego rodzaju sytuacji? Oczywiście, ale niezbędna jest znajomość planu zagospodarowania przestrzennego, a także wydanych warunków zabudowy. Deweloperzy sami z siebie raczej nie udzielają takich informacji, dlatego znajomość tematu zostawcie kancelarii prawnej od nieruchomości z Płocka. 

Jeśli już poruszamy temat dewelopera – on sam także zostanie dokładnie sprawdzony pod kątem sporządzania deklaracji podatkowych oraz obecności w krajowym rejestrze dłużników. 

Wynajem a prawnik. Płock w sp. nieruchomości lubi mieć pewność 

Nie każdy jest gotowy na tak poważny krok jakim jest kupno 

mieszkania. Czasem przezornie najpierw decydujecie się Państwo  na wynajem. W tym przypadku pomoc prawnika ds. nieruchomości (w Płocku czy innym mieście), także będzie nieoceniona. 

Bardzo często bywa tak, że umowa którą jako najemca dostajecie od właściciela, różni się od tej, którą podpisujecie u notariusza. „Po drodze” zostały wprowadzone pewne zmiany. Zabezpieczcie się konstruując umowę u prawnika lub oddając ją do weryfikacji. Prawnik zaznaczy najbardziej kłopotliwe i ryzykowne punkty, do których najczęściej należą nieadekwatnie wysokie kary oraz prawo do natychmiastowego rozwiązania umowy najmu. Warto mieć pewność dokumentów, które sygnujecie.