Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Prawnik od nieruchomości Śląskie Prawnik od nieruchomości Dąbrowa Górnicza

Prawnik od nieruchomości Dąbrowa Górnicza

Kancelaria prawna w Warszawie - dobry specjalista ds. nieruchomości

Dla niektórych z Państwa zakup nieruchomości to po prostu kolejna inwestycja. Dla innych pierwsza poważna (oraz kosztowna i odpowiedzialna), decyzja w życiu. 

Według 46 artykułu Kodeksu Cywilnego, nieruchomość to na stałe związany z gruntem budynek lub jakaś jego część. Jeśli jednak nie znacie się Państwo na prawniczym języku, najlepiej byście skorzystali z wiedzy dobrego prawnika od nieruchomości. Dąbrowa Górnicza może liczyć na Lexinvest. 

Nie ma inwestycji całkowicie pozbawionej ryzyka, ale można je zniwelować do absolutnego minimum, poprzez dokładną analizę i weryfikację dokumentów. Prawnik zbada zarówno mienie jak i dewelopera. Dzięki temu lepiej poznacie stan prawny budynku w którym nabywacie nieruchomość (np. czy nie jest zabezpieczeniem pod kredyt hipoteczny właściciela i czy on sam (deweloper) nie widnieje w rejestrze dłużników). 

Ustawa deweloperska 

Do 2012 roku, kupujący nieruchomość nie mieli praktycznie żadnej ochrony przed deweloperami, którzy stosowali liczne, nieuczciwe zagrywki. Sprzedawali mieszkania w trakcie (lub przed rozpoczęciem) budowy, a kiedy ich biznes upadał, nie kończyli inwestycji. Tym samym klienci zostawali bez mieszkań i bez pieniędzy (a często ze sporymi kredytami). 

Na szczęście dla kupujących - 29 kwietnia 2012 r. wprowadzono ustawę, która w znacznym stopniu osłabiła nieuczciwe praktyki sprzedawców. 

Najważniejsza zmiana polega na tym, że pieniądze zamiast na prywatne konto dewelopera, trafiają na specjalnie utworzone przez bank konto (z którego w razie niedokończenia inwestycji, są zwracane klientowi).

„Sztuczki” deweloperów

Pomimo że powyższe prawo obowiązuje od prawie dziesięciu lat, nadal istnieją deweloperzy chcący je obejść. 

Niektóre z praktyk nieuczciwych sprzedających, to:

  • nieudostępnianie informacji na temat zagospodarowania terenu w przyszłości. Sprzedający obiecuje cichą i spokojną budowę z widokiem na park? Lepiej jednak upewnić się, czy za kilka miesięcy lub lat, nie planowana jest budowa fabryki, wysypiska śmieci albo kolei.
  • sytuacje kiedy deweloperzy wolą mówić o planach, zamiast stanie faktycznym. Przykład? Zdanie „5 minut pieszo do przystanku autobusowego”. A czy ten przystanek już istnieje? 
  • zbyt wysokie kary umowne, 
  • niezgadzająca się z umową powierzchnia mieszkania,
  • możliwość wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym… 

A to i tak nie wszystkie nieuczciwe zagrywki. 

Deweloper vs klient 

Najlepszy prawnik (Dąbrowa Górnicza ds. nieruchomości) ma swoją siedzibę w Warszawie. Ale odległość nie stanowi żadnego problemu, gdyż wszystkie dokumenty można przesłać pocztą e-mail lub kurierem (co pozwala na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, związaną z dojazdami, umawianiem spotkań, etc). A my w kancelarii Lexinvest sprawdzimy wszystkie dokumenty, umowy, prospekty w Państwa imieniu.

Wyrównamy Państwa szanse jako klientów z przedsiębiorcą -  deweloperem, za którym stoi cały sztab ludzi (w tym prawników).

Jesteśmy pewni, że i w waszych umowach znaleźć można klauzule na granicy prawa, które narażają Państwa jako klientów na straty. Deweloperzy liczą na nieuwagę i nieznajomość prawa. Dlatego zapraszamy do skorzystania z usług kancelarii prawnej ds. nieruchomości. Dąbrowa Górnicza zasługuje na najwyższy standard usług.