Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Wielkopolskie Analiza umowy deweloperskiej Poznań

Analiza umowy deweloperskiej Poznań

Z każdym dniem powstają nowe inwestycje w Poznaniu. Deweloperzy się zmieniają – jedni na rynku są długie lata, a inni pojawiają się na chwilę. Jedni wywiązują się ze zobowiązań, a drudzy niekoniecznie. Jednak schemat pozostaje zawsze ten sam – z każdym deweloperem (chcąc zakupić nieruchomość), trzeba zawrzeć umowę deweloperską.

Czym jest umowa deweloperska?

Umowy deweloperskiej nie zawiera się codziennie. Wynikają stąd braki doświadczenia w jej umiejętnym odczytaniu i wyłapaniu „kruczków”. Bardzo istotne jest przeanalizowanie umowy, gdyż stanowi ona dokument, który określa prawa i obowiązki obu stron (dewelopera i nabywcy nieruchomości).

Umowa jest pismem sporządzanym notarialnie. Na jej podstawie deweloper zobowiązuje się do przeniesienia na kupującego prawa własności nieruchomości (lokalu lub domu), a nabywca zobowiązuje się do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera. Ma to miejsce po zakończeniu budowy. Jak się można domyślać, umowa taka napisana jest skomplikowanym „językiem” prawnym.

Analiza umowy deweloperskiej a ukryte ryzyko w zawieraniu umowy deweloperskiej

Podczas podpisywania umowy deweloperskiej, nabywca jest na przegranej pozycji. Dlaczego tak się dzieje? Deweloper posiada zespół prawników, wyspecjalizowanych w tego typu dokumentach, których zadaniem jest jak najlepsze zabezpieczenie go, a czasem stworzenie zapisów niekorzystnych dla klienta.

Ponadto dochodzi emocjonalne podejście do tematu. Nabywca jest tak podekscytowany kupnem wymarzonego mieszkania/domu, że najprawdopodobniej nie zwrócić uwagi na np. niepokojąco wysokie kary umowne itp. Stąd istotne jest, aby zadbać o własny interes i powierzyć weryfikację umowy deweloperskiej dla nieruchomości z Poznania specjaliście.

Dlaczego warto powierzyć weryfikację umowy deweloperskiej profesjonalistom?

Umowa deweloperska brzmi poważnie, a dla niektórych wręcz paraliżująco. Wiele osób przeraża myśl, że może nie zadbać o swoje interesy należycie i stracić dużo pieniędzy (na które zaciąga wieloletni kredyt hipoteczny). Zdarza się także, że deweloper nie chce negocjować zapisów umownych, które brzmią niepokojąco.

Z Lexinvest nie trzeba się już przejmować „nieznanym”, ponieważ mamy świetnych prawników od nieruchomości z Poznania. Kancelaria przeprowadzi analizę umowy deweloperskiej za klienta. Podda weryfikacji pod względem prawnym oraz sprawdzi, czy nie zawiera klauzul abuzywnych i czy interes nabywcy jest należycie zabezpieczony. Wychwyci każdy niepokojący zapis – zbyt wysokie kary umowne czy inne niekorzystne punkty.

Zapewni doradztwo prawne przy zawieraniu umowy deweloperskiej na nieruchomość w Poznaniu, na każdym etapie budowy i z każdym typem dokumentów. Lexinvest pomoże negocjować warunki umowne oraz zapewni wsparcie u notariusza, przy podpisywaniu umowy. Sprawi, że szanse klient – deweloper, zostaną wyrównane.

Analiza umowy deweloperskiej Poznań – bezpieczeństwo to podstawa

Z Lexinvest można poczuć się bezpiecznie, bo sprawdzą umowę deweloperską dla Poznania od A do Z. Klient zyska na pewności, że dokument, który podpisuje jest korzystny oraz bezpieczny. Przy pomocy kancelarii, można negocjować lub nawet usunąć, niekorzystne czy niejasne zapisy.

Z nimi umowa deweloperska „to nie taki diabeł straszny jak go malują”.