Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Pomorskie Analiza umowy deweloperskiej Gdańsk

Analiza umowy deweloperskiej Gdańsk

Prawdopodobnie każdy z Państwa, marzy o swoim mieszkaniu lub domu. Kupno nowego mieszkania, to nie tylko spełnienie marzeń. To również duża inwestycja i ogromna odpowiedzialność (szczególnie finansowa).

Poszukiwanie wymarzonego lokalu warto rozpocząć od znalezienia dobrego dewelopera, który nie tylko sprzeda mieszkanie, ale również będzie służył Państwu pomocą i radą. Jeżeli mieszkanie na być zlokalizowane w Gdańsku lub Trójmieście, właśnie tu poszukacie najlepszego dewelopera. Przed spisaniem umowy dobrze byłoby skorzystać z doradztwa prawnego przy zawieraniu umowy deweloperskiej w Gdańsku.

Jestem Państwa najlepszym wyborem

Nazywam się Magdalena Durlik-Olszewska. Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem, specjalizującym się w zakresie usług prawnych na rynku nieruchomości. Świadczę usługi firmom i osobom prywatnym, w całym procesie związanym z nabywaniem nieruchomości. Zadbam o bezpieczeństwo transakcji, dokładnie weryfikując umowy, a także punktując możliwe zagrożenia, pojawiające się w trakcie trwania całego procesu inwestycyjnego. Na Państwa zlecenie mogę przeprowadzić analizę umowy deweloperskiej w Gdańsku.

Czym jest umowa deweloperska?

Umowa deweloperska jest dokumentem, na podstawie którego deweloper zobowiązuje się do ustanowienia i przeniesienia na nabywcę (czyli Państwa), prawa odrębnej własności lokalu lub prawa do domu jednorodzinnego. Następuje to po zakończeniu przedsięwzięcia budowlanego. Tymczasem Państwo, jako nabywca, zobowiązujecie się do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera, na poczet ceny nabycia tego prawa.

Ustawa zawiera definicję dewelopera i przedsięwzięcia deweloperskiego oraz określa minimalną treść umowy deweloperskiej, w tym m.in:

  • termin przeniesienia na nabywcę prawa własności nieruchomości,
  • informacje dotyczące mieszkaniowego rachunku powierniczego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej,
  • warunki odstąpienia od umowy deweloperskiej.

Ustawa przewiduje formę aktu notarialnego dla umowy deweloperskiej.

Profesjonalne sprawdzanie umowy deweloperskiej w Gdańsku

Nic nie zastąpi sprawdzenia projektu umowy przed jej podpisaniem. Dzięki mnie, dokonacie tego Państwo w najlepszy możliwy sposób – z doświadczoną prawniczką. Wskaże Państwu, co może być dla Was – nabywców, potencjalnie niebezpieczne. Wyjaśnię skutki prawne poszczególnych postanowień umowy oraz podpowiem, co można w umowie z deweloperem negocjować. Jeżeli potrzebujecie indywidualnej opinii na temat umowy i gwarancji, że wszystko jest w porządku, skorzystajcie z mojej oferty, przygotowania indywidualnej analizy Państwa umowy.

Weryfikacja umowy deweloperskiej – Gdańsk ma specjalistkę

Kancelaria Lexinvest powstała po to, żeby pomagać nabywcom mieszkań i domów, w bezpiecznym zakupie nieruchomości od dewelopera.

Po zweryfikowaniu przeze mnie dokumentów, dowiecie się Państwo jak negocjować poszczególne klauzule umowne z deweloperem, ale także – na ile umowa deweloperska lub rezerwacyjna, odbiega od standardów rynkowych.

Poza analizą prawną, mogę przeprowadzić z Państwem telefoniczną konsultację oraz pomóc w negocjacjach z deweloperem osobiście. Jeśli prześlecie mi Państwo projekt umowy deweloperskiej lub umowy rezerwacyjnej do analizy, możecie mieć pewność, że trafił on w dobre ręce. Do prawniczki, która ma duże doświadczenie z weryfikacją i opiniowaniem umów deweloperskich.

Zachęcamy do kontaktu. Pomogę Państwu bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom!