Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Śląskie Analiza umowy deweloperskiej Kraków

Analiza umowy deweloperskiej Kraków

Umowa deweloperska, zwana także umową przedwstępną, poprzedza zawarcie docelowej umowy przeniesienia własności nieruchomości. Powinna mieć formę umowy docelowej (czyli aktu notarialnego) oraz zawierać kluczowe elementy umowy przenoszącej własność. Załącznikami dołączonymi do umowy, powinny być: rzut techniczny mieszkania (lub domu) oraz specyfikacja techniczna budynku jak i lokalu, będącego przedmiotem umowy.

Umowa tego typu jest zawierana, gdy nie ma możliwości zawarcia umowy docelowej, czyli gdy nieruchomość nie jest jeszcze gotowa do odbioru technicznego. W praktyce dzieje się tak w 100% przypadków zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym, ponieważ deweloperzy starają się sprzedać mieszkania już na bardzo wczesnym etapie budowy.

Analiza umowy deweloperskiej – na co zwrócić uwagę?

Podczas analizy umowy deweloperskiej dotyczącej nieruchomości sprzedawanej w Krakowie, należy mieć na uwadze, że taka umowa jest sporządzana na bazie wzoru wykonawcy inwestycji, czyli dewelopera. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że zawiera ona zapisy korzystne dla dewelopera, ale już niekoniecznie dla nabywcy nieruchomości.

Warto pamiętać, że umowy deweloperskie mogą być przedmiotem negocjacji i nie trzeba bezkrytycznie zgadzać się na wszystkie warunki dewelopera. W przypadku, gdy umowa deweloperska budzi wątpliwości lub niektóre zapisy wydają się niezrozumiałe, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Zakup nieruchomości jest poważną inwestycją, często związaną z zaciągnięciem wieloletniego kredytu hipotecznego. Właśnie dlatego należy gruntownie sprawdzić dokument, który stanie się przyczyną poważnego zobowiązania finansowego.

Analiza umowy deweloperskiej Kraków – wsparcie profesjonalisty

Doradztwo prawne przy zawieraniu umowy deweloperskiej w Krakowie, obejmuje gruntowne sprawdzenie treść umowy pod kątem klauzul niedozwolonych (abuzywnych) oraz zapisów niekorzystnych dla klienta. W ich przypadku prawnik od nieruchomości z Krakowa zaproponuje przeredagowanie zapisów umowy lub wskaże te, które powinny zostać z treści umowy definitywnie usunięte.

Sprawdzenie umowy deweloperskiej dla nieruchomości powstałej w Krakowie, to gwarancja ochrony praw nabywcy oraz kapitału, który ma zostać zainwestowany w dane mieszkanie lub dom. Weryfikując umowę deweloperską czy to w Krakowie, czy innym mieście, prawnik przygotuje się do ewentualnych negocjacji z przedstawicielem dewelopera. Kompleksowa pomoc prawna w tym przypadku, może okazać się bardzo opłacalną inwestycją, która pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i nerwy podczas zakupu nowej nieruchomości. Szczególnie jeśli chodzi o konsekwencje podpisania umów niekorzystnych.

Usługę (w zakresie doradztwa prawnego przy zawieraniu umowy deweloperskiej w Krakowie) świadczy kancelaria LEXINVEST Praca prawników o wieloletnim doświadczeniu w zakresie prawa budowlanego, gwarantuje usługi najwyższej jakości. Praktyka i fachowość, pozwala szybko wychwycić zapisy niekorzystne lub wręcz sprzeczne z prawem, a następnie przedstawić klientowi propozycje zmiany tych zapisów na korzystne. Kompleksowa obsługa prawna, obejmuje także pomoc w negocjowaniu zapisów umowy deweloperskiej. Po podpisaniu dokumentu, wycofanie się z transakcji może wiązać się z bolesnymi konsekwencjami finansowymi. Właśnie dlatego warto na etapie negocjacji zadbać o odpowiednie korekty w treści umowy deweloperskiej, by ich uniknąć. I zyskać spokój zamiast stresu.