Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Mazowieckie Analiza umowy deweloperskiej Warszawa

Analiza umowy deweloperskiej Warszawa

Zakup nowego mieszkania czy domu, to nie tylko radość na myśl o wiciu własnego gniazda. To także szereg formalności, których należy dopełnić, zanim deweloper wręczy nam klucze. Warto zapewnić sobie w tym czasie pomoc profesjonalisty, która pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy (a często także pieniądze), na przyjemniejsze sprawy związane z nabyciem nieruchomości.

Kancelaria prawna w Warszawie - dobry specjalista ds. nieruchomości

Umowa deweloperska jest jedną z pierwszych umów, jakie przyjdzie nam podpisać, aby stać się pełnoprawnymi właścicielami mieszkania lub domu. Jej inna nazwa to umowa przedwstępna. Po niej czeka nas jeszcze zawarcie umowy przeniesienia własności nieruchomości. Umowa deweloperska powinna zostać zawarta w tej samej formie zapisów, co umowa docelowa. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie wszystkich sformułowań, zdań, „małych liter”, w celu wykluczenia ewentualnych „kruczków”, nieścisłości, mogących nas narazić na olbrzymie straty materialne lub nerwy.

Analiza umowy deweloperskiej – Warszawa ma specjalistkę

Jeżeli dotychczas nie nabywaliście nieruchomości na rynku pierwotnym, warto skorzystać z doradztwa prawnego przy zawieraniu umowy deweloperskiej dla nieruchomości w Warszawie. Deweloper wręcza projekt umowy wraz z prospektem informacyjnym oraz innymi dokumentami. Umowa deweloperska liczy zazwyczaj kilkadziesiąt stron i składa się ze specjalistycznych zapisów. Z kompletem dokumentów należy udać się (lub wysłać je) do biura, gdzie nastąpi sprawdzenie umowy deweloperskiej.

Chcąc zakupić nieruchomość w Warszawie, prawnik od nieruchomości umożliwi nam ewentualne negocjacje z deweloperem, na które nie będzie już miejsca po wizycie u notariusza i podpisaniu dokumentów. Umowa przedwstępna jest podstawą do przeniesienia własności. To bardzo sformalizowany etap nabycia nieruchomości, dlatego nie są już dopuszczalne żadne formy negocjacji na tym etapie. Stąd warto pamiętać, by sprawdzić wszystko i rozważyć, przed podpisaniem umowy deweloperskiej.

Weryfikacja umowy deweloperskiej w Warszawie – dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Deweloper jako profesjonalista na rynku nieruchomości (z zazwyczaj wieloletnim doświadczeniem), wie doskonale jak zabezpieczyć swój interes prawny. Takiej wiedzy nie ma często jego klient. Właśnie dlatego weryfikacja umowy deweloperskiej dokonana w Warszawie, pozwoli na znalezienie w treści umowy zapisów niekorzystnych dla nas – planujących zakup mieszkania. Profesjonalne doradztwo prawne przy zawieraniu umowy deweloperskiej, obejmuje gruntowną analizę treści zapisów umowy pod kątem prawnym oraz pomoc w ewentualnych negocjacjach.

Nie jest bowiem prawdą, że klient musi przystać na wszystkie warunki dewelopera! Aby jednak podjąć skuteczne negocjacje z tym profesjonalnym podmiotem, niezbędna jest wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu obrotu nieruchomościami. Pozwoli to na dobór skutecznych i merytorycznie trafnych argumentów, które mają szansę znaleźć odzwierciedlenie w ostatecznej wersji umowy deweloperskiej. Doświadczony prawnik nie da zbić się z tropu deweloperowi. Dzięki temu, nabywca mieszkania może zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy lub uniknąć rozczarowania po zawarciu umowy docelowej. Sprawdzenie umowy deweloperskiej w Warszawie przed zakupem mieszkania, pozwoli w pełni cieszyć się nowym nabytkiem, bez stresu i w radosnym oczekiwaniu na odbiór kluczy.