Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Pomorskie Analiza umowy deweloperskiej Bydgoszcz

Analiza umowy deweloperskiej Bydgoszcz

Kupno nowego mieszkania czy zlecenie budowy domu, to kosztowne inwestycje, która wymagają od Państwa wielu wyrzeczeń, ale przede wszystkim rozwagi.

Z doświadczenia wiem, że część z Państwa jest tak podekscytowana kupnem nowego mieszkania, że nie zwracacie uwagi na niepokojące sygnały jak:

  • wysokie kary umowne,
  • brak wszystkich potrzebnych dokumentów,
  • brak rozpisania metrażu,
  • niechęć dewelopera do wprowadzania zmian w przygotowanej wcześniej umowie deweloperskiej.

Niestety dość często zdarza się, że lepszym rozwiązaniem jest odłożyć decyzję o zakupie mieszkania, niż podpisać dokument, który narazi Państwa na ryzyko prawne lub finansowe.

Analiza umowy deweloperskiej w Bydgoszczy

Dobry deweloper odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Wiarygodna firma nie odmówi przedstawienia aktualnych sprawozdań finansowych. Dostarczy wszelkie żądane „papiery”. Państwa prawa chroni ustawa deweloperska. Zgodnie z tą ustawą, deweloper ma obowiązek przygotowania i przedstawienia prospektu informacyjnego, czyli kompendium wiedzy na temat inwestycji.

Jednakowoż podpisując umowę z deweloperem, Państwo jako nabywcy, są niejako skazani na nierównowagę sił. Deweloper zwyczajowo dysponuje bowiem swoim zespołem prawników. Wtedy możecie skorzystać z usług Lexinvest.

Lexinvest i po kłopocie

Moja firma przywróci równowagę przy nabywaniu nieruchomości. Dzięki skorzystaniu z jej usług będziecie pewni, że deweloper nie wykorzysta swojej uprzywilejowanej pozycji (na waszą niekorzyść). Kancelaria prawnicza (której jestem założycielką), została powołana w celu niesienia pomocy firmom i prywatnym inwestorom, w procesie związanym z nabyciem nieruchomości. Dbam o Państwa bezpieczeństwo – dokładnie weryfikuję umowy i wskazuję na prawdopodobne zagrożenia, które mogą wystąpić w całym procesie inwestycyjnym.

Jestem niezależnym prawnikiem, służącym pomocą i doradztwem prawnym przy zawieraniu umów deweloperskich.

Moje analizy umów deweloperskich przygotowuję zawsze w zwięzłej i przejrzystej formie

Weryfikacja umowy deweloperskiej Bydgoszcz

Podpisywanie umowy przedwstępnej to bardzo ważny etap, podczas którego Państwo (jako kupujący), musicie dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami, ponieważ zostaną one zawarte także w umowie przyrzeczonej.

Jest to właściwy moment, w którym powinna nastąpić dokładna weryfikacja umowy deweloperskiej dla nieruchomości w Bydgoszczy. Dzięki temu uda się wykluczyć z niej (umowy) niekorzystne zapisy, które w późniejszym czasie byłyby trudne (a nawet niemożliwe) do zmiany czy też usunięcia.

Kolejna z umów – umowa deweloperska, przygotowana jest do podpisania przez obie strony, w obecności notariusza. Tylko wtedy ma moc wiążącą. Jej podstawą są wszystkie wynegocjowane wcześniej przy umowie przedwstępnej ustalenia oraz warunki. Znajdują się w niej informacje dotyczące m.in.: ceny, harmonogramu wpłat, daty przekazania nieruchomości oraz przeniesienia własności.

Każdy z etapów pomogę Państwu komfortowo przejść. Profesjonalne doradztwo prawne, przy zawieraniu umowy deweloperskiej, da Państwu przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i komfortu, w tak ważnej decyzji jaką jest zakup własnego mieszkania lub domu. Dlatego dokładnie przeanalizuję każdy zapis, a w razie potrzeby zaproponuję poprawki do treści.

Oferuję kompleksowe sprawdzanie umów deweloperskich w Bydgoszczy, w zakresie wybranym przez Państwa. Zapraszam do zapoznania się z moją stroną i kontakt.