Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Oferta Bezpieczny Ślub

Bezpieczny Ślub

Obsługa prawna ślubów i imprez weselnych

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej szeroko rozumianych imprez weselnych oraz doradztwie prawnym w zakresie m.in. zabezpieczenia majątku małżonków. 

Kancelaria oferuje:

  1. Pakiety umów „bezpieczny ślub” (umowa z restauracją, orkiestrą/dj, fotografem, operatorem kamery, barmanem, firmą projektującą i wykonującą suknię ślubną),
  2. Porady prawne związane m.in. z zabezpieczeniem majątku małżonka, niewłaściwym lub nieterminowym wykonaniem dzieła np. sukni ślubnej.
  3. Bezpieczny ślub – bezpieczna nieruchomość. Zakup nieruchomości przed ślubem i po ślubie. Różnice i ewentualne zagrożenia dla małżonków. 

PAKIET „BEZPIECZNY ŚLUB”: obejmuje niezbędne projekty umów z restauracją, orkiestrą/DJ, fotografem, operatorem kamery, barmanem, firmą projektującą i wykonującą suknię ślubną.

Tylko dobrze sporządzone umowy mogą zapewnić Ci bezpieczeństwo przed i po ceremonii. Bez nich tracisz wszelką możliwość obrony przed nieuczciwym (lub niedokładnym) zleceniobiorcą. Przed ślubem nie zawsze masz ochotę na czytanie i weryfikację zawiłych sformułowań prawnych, zawartych np. w umowie z fotografem ślubnym, umowie wynajmu samochodu do ślubu czy też umowie o oprawę muzyczną ślubu. Jeśli chcesz mieć pewność, że to Twój interes prawny jest zabezpieczony, a nie przedsiębiorcy, który profesjonalnie, od wielu lat działa na rynku ślubnym to ten pakiet umów jest dla Ciebie. Pakiet umów „Bezpieczny Ślub” gwarantuje Ci nie tylko spokój i komfort, ale przede wszystkim czas, który musiałabyś poświęcić na analizę umowy z restauracją na wesele czy np. chcąc zrezygnować z umowy kupna sukni ślubnej. Bez wiedzy prawnej Twoja weryfikacja i tak mogłaby się okazać nie skuteczna.  

Pakiet „Bezpieczny Ślub” pozwala uniknąć najczęstszych problemów, takich jak:

  • odwołanie imprezy z powodu COVID oraz odmowa zwrotu zaliczki przez restaurację,
  • niewłaściwe wykonanie umowy przez Dom Weselny / orkiestrę / DJ-a,
  • niewłaściwe lub nieterminowe uszycie sukni ślubnej.

Rozdzielność majątkowa - porady związane z zabezpieczeniem majątku małżonka

To moment przed ślubem jest właśnie tym czasem, kiedy powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe. Współcześnie ślub zawiera się coraz później, często posiadając już duży majątek (mieszkanie, samochód, drogocenną biżuterię). Pomimo dużej miłości i zaangażowania partnerów należy myśleć racjonalnie i w tej sytuacji. Często podpisanie intercyzy wiąże się także z chęcią ochrony partnera (w sytuacji prowadzenia dużego biznesu) przed możliwymi konsekwencjami finansowymi w przypadku nietrafionych decyzji biznesowych. Trudno jest z góry założyć jakie rozwiązanie prawne jest najlepsze dla małżonków – warto to omówić z profesjonalistą i skorzystać z porady. Równie stresująca może się okazać sytuacja nieterminowego wykonania np. sukni ślubnej. Często nie wiemy jakie wtedy mamy prawa i jak ewentualnie odzyskać pieniądze?

Prawo majątkowe w małżeństwie - bezpieczny ślub – bezpieczna nieruchomość

Dostałaś w spadku od zmarłej babci mieszkanie lub dom i nie wiesz czy po ślubie musisz się nim podzielić z małżonkiem? Rodzice darowali Ci udziały w nieruchomości i zastanawiasz się czy te udziały będą też własnością Twojej drugiej połówki? Co z umową deweloperską zawartą przed ślubem? Zastanawiasz się też, czy po sprzedaży mieszkania nabytego przed ślubem będziesz musiała podzielić się zyskiem z przyszłym małżonkiem, a może za te pieniądze chciałabyś kupić sobie nowe mieszkanie tylko dla siebie. Tego typu pytania stawia sobie wielu przyszłych małżonków. Należy bowiem mieć na uwadze, że nawet największa miłość może się zakończyć dużym rozczarowaniem. Pomogę Ci przejść całą ścieżkę od nabycia nieruchomości na tylko Twoją własność, po sprzedaż tej, którą nabyłaś do majątku własnego. W tak delikatnych sprawach należy działać dyskretnie, ale i skutecznie.  

Tylko dobrze sporządzone umowy mogą zapewnić Ci bezpieczeństwo przed i po ceremonii. Bez nich tracisz wszelką możliwość obrony przed nieuczciwym (lub niedokładnym) zleceniobiorcą.