Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Zachodniopomorskie Analiza umowy deweloperskiej Koszalin

Analiza umowy deweloperskiej Koszalin

Analiza umowy deweloperskiej - Koszalin zabezpiecza swoje interesy

Weryfikacja umowy kupna nieruchomości Warszawa - Lexinvest

Jaka jest najlepsza, najpewniejsza lokata? Oczywiście w nieruchomości. Mieszkania i domy są jednak nie tylko inwestycją, ale przede wszystkim miejscem do życia. 

Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, podejmujemy ryzyko. Nabywamy często nie gotowe mieszkanie, a „dziurę w ziemi” i wyobrażenia o tym jak będzie wyglądać jako skończone lokum.  

Czym jest umowa deweloperska? To dokument o charakterze prawnym, który zawiera wiążące ustalenia dla wszystkich stron sygnujących. Po uiszczeniu określonej kwoty (zawartej w piśmie) i na jej podstawie, stajemy się pełnoprawnymi właścicielami nieruchomości, której dotyczyła. 

Ponieważ umowy deweloperskie pisane są przez prawników, mających za zadanie ochronę interesów dewelopera, mogą zawierać (mimo, że zgodne z prawem) niekorzystne dla nas zapisy.

Dlatego już na etapie umowy przedwstępnej (której ustalenia znajdą się w umowie właściwej), warto skorzystać z fachowej pomocy dobrego prawnika ds. nieruchomości. Jego/jej analiza i weryfikacja umowy deweloperskiej, mogą oszczędzić nam sporo pieniędzy, czasu i nerwów.

Kancelaria prawna ds. nieruchomości Lexinvest – najlepsze miejsce na sprawdzanie umowy deweloperskiej 

  Właścicielką kancelarii Lexinvest jest Magdalena Durlik-Olszewską, doktorka prawa, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ma na swoim koncie nie tylko liczne prestiżowe publikacje, ale i wiele wygranych spraw. 

Reprezentuje interesy osób prywatnych, klientów biznesowych oraz inwestycyjnych. Pomoże zarówno przy nabyciu/zbyciu mieszkania jak i przy wielomilionowych inwestycjach. Zawsze na straży prawa oraz bezpieczeństwa finansowego osób, które jej zaufały. 

Kancelaria działa online, dzięki temu:

 • oszczędzamy czas, a także pieniądze na dojazdy,
 • nie musimy dostosowywać grafiku do spotkań, 
 • nie czekamy na wolne terminy. 

To co musimy zrobić to wybrać i opłacić odpowiedni pakiet, przesłać dokumenty kurierem lub mailowo i poczekać aż otrzymamy profesjonalny, napisany zrozumiałym językiem raport, z zaznaczeniem niekorzystnych zapisów i propozycjami zmian.

Dzięki niemu dowiemy się też m.in.: 

 • czy w umowie nie znalazły się zapisy z rażąco wysokimi karami umownymi,
 • czy na deweloperze nie ciążą zaległości podatkowe, 
 • czy posiada komplet pozwoleń na budowę,
 • czy podano konkretne i nie budzące wątpliwości daty oddania nieruchomości, a także przepisania praw własności, 
 • czy podano jaka jest technika pomiaru metrażu i dopuszczalny błąd, 
 • czy można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, etc.

Analiza umów deweloperskich. Koszalin uważa ją za obowiązkowy punkt zakupu nieruchomości

„Haczyki”, które mogą znaleźć się w umowie dotyczą zazwyczaj:

 • ceny – jeśli deweloper będzie chciał ją zmienić, w umowie musi być podana informacja o możliwości rezygnacji, bez konsekwencji finansowych,
 • kar umownych – są zgodne z prawem, ale muszą dotyczyć obu stron i nie mogą być nieadekwatne do przewinienia,
 • warunków odstąpienia od umowy – czyli konkretnych sytuacji, gdy może dojść do zerwania umowy bez konsekwencji (dotyczy wszystkich stron),
 • ostatecznego terminu oddania nieruchomości, a także przeniesienia prawa własności – czy zostały zapisane w umowie w sposób jednoznaczny,
 • metrażu:  
 1. a) technik pomiaru, 
 2. b) dopuszczalnego błędu, 
 3. c) czy w metraż nie wchodzi np. balkon, piwnica, miejsce parkingowe, 
 4. d) czy nie wliczono ścian,
 5. e) czy dołączono dokładny rzut mieszkania.

Ciekawym punktem są zaległości podatkowe dewelopera oraz posiadanie pozwolenia na budowę. Zgodnie z prawem, odpowiadamy finansowo za zaległości dewelopera. Dobry adwokat ds nieruchomości sprawdzi w odpowiednich organach administracyjnych i podatkowych, czy deweloper jest godny zaufania.