Wersja polska Wersja angielska
MENU
Jesteś tutaj: Miasta Analiza umów deweloperskich Śląskie Analiza umowy deweloperskiej Częstochowa

Analiza umowy deweloperskiej Częstochowa

Decydując się na zakup nieruchomości, warto rozważyć spotkanie z prawnikiem. Najlepiej by był to zaufany i doświadczony radca prawny. Częstochowa zazwyczaj udaje się wtedy do Lexinvest. 

Dlaczego? Nabywanie mieszkań czy domów z rynku pierwotnego ,niesie za sobą ryzyko podpisana wadliwie napisanej i/lub niekorzystnej umowy deweloperskiej. Za sprzedającą firmą stoi sztab prawników, którzy mają za zadanie jak najlepiej zabezpieczyć interes dewelopera, a nie Państwa. Dlatego tworzą dokumenty zgodne z prawem, ale niekoniecznie dobre dla Was jako kupujących. 

Dodatkowym problemem może być skomplikowany język prawniczy w którym liczy się każde słowo i najmniejszy niuans. I tak czasem jedno zdanie może sprawić, że czekają Państwa konsekwencje finansowe lub że zgodnie z umową np. zgadzacie się na dużo mniejszy metraż.

Sprawdzanie umowy deweloperskiej Częstochowa

Są takie elementy, które powinny się znaleźć w każdej umowie. Nie tylko znaleźć, ale i być ściśle sprecyzowane. 

W innym przypadku może nawet dojść do sądowej batalii, gdy nie będziecie mogli „doprosić” się do respektowania zapisów umowy. Batalii o tyle trudniejszej, że nie było konkretnych danych zawartych w dokumencie, który Państwo sygnowali. 

Jakie to zapisy? Między innymi te dotyczące:

 • danych działki na której ma powstać nieruchomość: 
 1. a) jej powierzchni, 
 2. b) numeru,
 3. c) stanu prawnego,
 •  szczegółowego opisu nabywanej nieruchomości z podanym:
 1. a) piętrem (jeśli mowa o mieszkaniu), 
 2. b) dokładnym rzutem i rozkładem pomieszczeń,
 3. c) metrażem (w tym techniką jego mierzenia, dopuszczalnym błędem, informacją czy powierzchnia dotyczy samego mieszkania czy wlicza się też do niego np. komórka lokatorska)
 • ostatecznej ceny za m² (oraz zapisu dotyczącego zerwania umowy bez konsekwencji, jeśli kwota ta miałaby się znacząco zmienić) ,
 • standardu wykończenia (deweloperski, surowy, pod klucz), 
 • warunków wypowiedzenia umowy (z zapisem o karach umownych i ich wysokości),
 • ostatecznej daty oddania inwestycji i przeniesienia praw własności na Państwa.

Analiza umowy deweloperskiej Warszawa - Lexinvest

Prawnik od nieruchomości w Częstochowie 

Lexinvest - kancelaria prawna ds. nieruchomości, dokona w Państwa imieniu dokładnej analizy oraz weryfikacji nadesłanych dokumentów. Nie musicie Państwo się do nas fatygować, tracić czas i pieniądze na dojazdy. Wystarczy zakupić jeden z pakietów na stronie (najlepiej oddający wasze potrzeby), wysłać e-mailem umowy i  poczekać na zwrotny raport. 

Co zawiera raport? Będzie w nim profesjonalna analiza umów deweloperskich. Częstochowa (a właściwie Państwo - jej mieszkańcy), nie będziecie musieli już się bać, że ryzykujecie nietrafiony/wadliwy zakup. 

Zostaną zweryfikowane: 

 • poprawność wyżej wymienionych zapisów,
 • czy zostały one ściśle sprecyzowane, 
 • czy w umowie są zapisy niezgodne z prawem, klauzule abuzywne i inne niekorzystne dla Państwa adnotacje,
 • wiarygodność dewelopera w temacie zaległości podatkowych oraz pozwoleń na budowę, 
 • etc (w zależności od wybranego pakietu z oferty Lexinvest).

Dodatkowo prawnik zaproponuje zmiany, które lepiej zabezpieczą Państwa interesy. 

Jeśli będzie takie zapotrzebowanie, Lexinvest może w Państwa imieniu negocjować z deweloperem warunki, a nawet pełnić rolę pełnomocnika w sprawie.

Niezależnie od wybranej opcji, otrzymacie Państwo pomoc która pomoże uchronić Was przed wieloma „przykrościami”. Wszystko to zrobi dla Państwa radca prawny. 

Częstochowa od dawna zwraca się z tego typu wątpliwościami do Magdaleny Durlik-Olszewskiej, która doskonale wie ile pułapek może zawierać umowa deweloperska. Szefowa kancelarii Lexinvest jest specjalistką ds obrotu nieruchomościami, z wieloma fachowymi publikacjami na koncie i wygranymi sprawami. Warto zaufać najlepszym!